Autor:

Kamil Giel

Utworzono:

18.04.2022

W 21 kolejce klasy A, LKS Studzionka pokonała LKS Grodno Leśnik Kobiór 1:0(1:0).

Mecz rozpoczął się dobrze dla Leśnika. Kobiórzanie przeważali, dobre okazje mieli Patryk Stefaniak oraz Rafał Białas, ale strzały były albo za lekkie, albo niecelne. W 17 minucie straciliśmy kuriozalną bramkę. Wyrzut z autu, piłka minęła wszystkich zawodników, a na długim słupku znalazł się Mateusz Habor, który z 3 metrów wpakował ją do pustej bramki. Pięć minut po stracie gola dobra akcja Kobiórzan. Długie podanie na prawa stronę, klepka Karol Jakubczyka z bratem Dawidem, ale strzał tego pierwszego z 11 metrów po ziemi był za lekki. W 33 minucie gospodarze mieli okazję na zdobycie drugiego gola. Dośrodkowanie z prawej strony Dominika Foksa, ale strzał głową Kamila Szwedy poszybował minimalnie obok słupka. W 40 minucie dobra akcja Mateusza Habora lewa stroną - minął dwóch obrońców Leśnika ale jego strzał obronił Michał Woźnica. Kilkanaście sekund później piłka znów dotarła do Habora, ale mocny strzał po ziemi minął lewy słupek bramki Leśnika. W 42 minucie kontra Leśnika, długie podanie na lewą stronę do Karola Jakubczyka, ten zszedł do środka, ale strzał z prawej nogi znów był za lekki - po ziemi w środek.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Studzionki. Najbliższej zdobycia gola gospodarze byli w 50 minucie, kiedy to po dośrodkowaniu z lewej strony na długi słupek, gracz Studzionki przestrzelił z najbliższej odległości. W 63 minucie bardzo mocny strzał z okolic 20 metra efektowanie, nogami obronił Michał Woźnica. Później, z biegiem czasu do głosu dochodził Leśnik, a końcówkę meczu zdominował. W 71 minucie strzał Radomira Kowalskiego z 16 metrów został zablokowany, a dobitka Rafała Pasternaka po ziemi minęła słupek. W końcówce Leśnik miał dwie stuprocentowe sytuacje. Najpierw w 86 minucie Grzegorz Seweryn wyszedł sam na sam z lewej strony boiska, ale niestety podał piłkę bramkarzowi, a dwie minuty później, również w sytuacji sam na sam, Patryk Maiczek lewą nogą strzelił obok bramki. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry zawodnik Studzionki zagrał ręką we własnym polu karnym, ale sędzia nie zdecydował się podyktować rzutu karnego. W 93 minucie po kontrze Studzionki i strzale Dominika Foksa w krótki róg, dobrze interweniował Michał Woźnica.

18.04.2022.(poniedziałek), 17:00 - Studzionka, Karola Miarki 6

LKS Studzionka - Grodno Leśnik Kobiór 1:0(1:0)

1:0 - Mateusz Habor, 18min

Sędziowali: Tomasz Kuźniarz (główny) oraz Jacek Zawiśliński i Aleksander Frejowski (asystenci)

Studzionka: Szymon Dunat - Aleksander Skipioł (90.Błażej Bączkiewicz), Adam Bańczyk, Kamil Szweda, Mateusz Dragon (59.Stanisław Kowalczyk), Marek Skipioł, Mateusz Habor (83.Bartosz Pisarek), Kajetan Idus, Karol Sodzawiczny, Marcin Domin, Dominik Foks.

Rezerwowi: Patryk Januszewicz,Kamil Kreja.

Trener: Karol Sodzawiczny

Leśnik: Michał Woźnica - Bartosz Kozyra,Rafał Białas, Aleksander Skrobol, Karol Machalica (51.Marcin Myszor)- Patryk Stefaniak, Grzegorz Seweryn, Adrian Chrobok (58.Radomir Kowalski),Rafał Pasternak, Karol Jakubczyk - Dawid Jakubczyk (70.Patryk Maiczek).

Rezerwowi: Oskar Terlecki,Dawid Kreczmer, Mateusz Kyrcz, Rafał Ulman.

Trener: Mirosław Woźnica.

Żółte kartki: Marek Skipioł (61.faul) - Michał Woźnica (90.niesp.zach.)