Sparing nr 5: Warta Kamieńskie Młyny - Leśnik 4:1

W rozegranym sparingu 27 lutego na boisku w Żarkach, Leśnik przegrał z wiceliderem lublinieckiej A-klasy - Wartą Kamieńskie Młyny 4:1(1:0)

Sparing odbył się w oddalonych od Kobióra, o około 70 kilometrów, Żarkach. Naszym rywalem była Warta Kamieńskie Młyny, która wiosną będzie walczyć o awans do klasy okręgowej. W 13 meczach, 12 razy wygrali i ponieśli jedną porażkę. I ta właśnie porażka spowodowała, że są na drugim miejscu w tabeli, ponieważ lider - Orzeł Babienica/Psary, odniósł komplet zwycięstw w 13 kolejkach.

W pierwszej połowie mecz był wyrównany i szybki. Jednak w 44 minucie byliśmy świadkami kontrowersyjnej sytuacji. Gracz gości potknął się na 17 metrze o własne nogi, a sędzia główny, który sam prowadził to spotkanie podyktował rzut karny. Początkowo Kobiórzanie protestowali, ale z racji tego, że był to tylko sparing, nasi zawodnik odpuścili sędziemu. Gracz Warty wykorzystał jedenastkę i do przerwy było 1:0. Na domiar złego w 30 minucie z boiska musiał zejść Rafał Białas, który dostał piłką w twarz i krwawił z nosa. Pierwsze 20 minut drugiej połowy to dominacja Leśnika, akcja za akcją - jednak nasi zawodnicy znów nie wykorzystali kilku dobrych okazji. Później po błędzie indywidualnym obrońcy nasi rywale strzelili na 2:0, a później po kontrze i przegranym pojedynku biegowym było już 3:0. Później bramkę na 3:1 dla Leśnika strzelił Grzegorz Seweryn, a gospodarze tego meczu w końcówce strzelili jeszcze czwartego gola.

Trener Woźnica w sobotę miał do dyspozycji tylko 16 zawodników - urazy leczą: Rafał Pasternak, Bartosz Kozyra, Adrian Chrobok, a z innych przyczyn nie zagrali: Błażej Kozyra, Paweł Pasternak oraz Krzysztof Jaromin.

Już za 2 tygodnie zaczynają się rozgrywki ligowe i Leśnik ma zaplanowe jeszcze dwa mecze testowe - we wtorek, 2 marca - na boisku w Kostuchnej, z juniorami Podlesianki Katowice, a w niedzielę, 7 marca z LKS-em Studzienice - na boisku Piast w Pszczynie, chyba, że pogoda pozwoli, to na naturalnym boisku.

27.02.2021.(sobota), 19:00 - Żarki

Warta Kamieńskie Młyny - Leśnik Kobiór 4:1(1:0)

1:0 (karny)

2:0

3:0

3:1 - Grzegorz Seweryn

4:1

Leśnik: Michał Woźnica - Mateusz Czechowski, Marcin Myszor (Rafał Sosnowski), Adam Grolik (Aleksander Skrobol), Karol Machalica, Grzegorz Seweryn, Rafał Białas (Rafał Ulman), zawodnik testowany, Karol Jakubczyk, Bartosz Gogol (Maksymilian Kloc), Dawid Jakubczyk (Patryk Maiczek).

Trener: Mirosław Woźnica.