Sparing nr 4: Łagisza - Leśnik 4:3

W sobotę, 20 lutego seniorzy Leśnika Kobiór rozegrali kolejny mecz towarzyski. W Będzinie, na boisku Sarmacji, nasza drużyna przegrała z czwartym zespołem sosnowieckiej klasy A - SKS Łagiszą Będzin 3:4(1:1).

W pierwszej połowie Kobiórzanie mieli zdecydowaną przewagę i kontrolowali grę na boisku. Prowadziliśmy 1:0 po golu Karola Jakubczyka i oprócz tego Leśnik miał dwa słupki, dwie sytuacje sam na sam oraz trzy inne stuprocentowe okazje. Nie zostały one wykorzystane i pod koniec pierwszej połowy to się zemściło, Gospodarze wyrównali po strzale z rzutu wolnego w krótki róg. W drugiej połowie Leśnik zagrał zdecydowanie słabiej - miały też wpływ na to zmiany. Łagisza wyszła na prowadzenie po błędzie indywidualnym naszego obrońcy - strata piłki na własnej połowie. Kobiórzanie rzucili się do ataków i nadziali się na kontrę - strata na 16 metrze, na połowie przeciwnika, kontra - laga do przodu i gol na 3:1. Następnie gola kontaktowego na 3:2 strzelił Karol Jakubczyk. Leśnik dążył do wyrównania, ale znów nadział się na kontrę - kopia akcji z bramki na 3:1 i mamy 4:2. Przed końcem meczu Kobiórzanie strzelili na 4:3 - a konkretnie Marcin Myszor z rzutu wolnego.

W meczu nie zagrał Rafał Pasternak - z powodu kontuzji po meczu z Kolejarzem, natomiast 55 minut na boisku spędził doświadczony zawodnik testowany - środkowy pomocnik - który pokazał się z dobrej strony.

Trener Leśnika - Mirosław Woźnica był zadowolony tylko z pierwszej połowy. Odnośnie całych 90 minut - mówił, że nie możemy przegrać meczu w stosunku 4:3, kiedy oddajemy 20 strzałów na bramkę, a nasz przeciwnik 5.

Może to i dobrze, że taka sytuacja miała miejsce w sparingu niż w lidze - przecież już raz jesienią się taka przydarzyła - w jednym z dwóch przegranych meczów - w Brzeźcach (0:1)... To dobry czas aby wyciągnąć wnioski i uniknąć podobnych sytuacji wiosną, w lidze.

20.02.2021.(sobota), 11:30 - Będzin, Sportowa 6

SKS Łagisza Będzin - Leśnik Kobiór 4:3(1:1)

4:3 - Marcin Myszor (wolny)

Leśnik: Michał Woźnica - Mateusz Czechowski, Aleksander Skrobol, Adam Grolik (45.Marcin Myszor), Błażej Kozyra, Grzegorz Seweryn, zawodnik testowany I (55.Bartosz Kozyra), Bartosz Gogol (45.Karol Machalica), Rafał Białas, Karol Jakubczyk, Dawid Jakubczyk (70.Rafał Ulman).

Trener: Mirosław Woźnica.