7 kolejka klasy A - podsumowanie

W sobotnich meczach 7 kolejki klasy A doszło do dwóch niespodzianek. Lider z Jaroszowic z problemamy kadrowymi pojechał na mecz do Brzeźc. Lider juz w 10 minucie wyszedł na prowadzenie za sprawą Damiana Czupryny. Brzeźce kilka minut później mogły doprowadzić do wyrównania, lecz w 21 minucie Paweł Gołeczka nie wykorzystał rzutu karnego. W 28 minucie udało się wyrównać wynik. Drużynie JUW-e nie udało się zdobyć zwycięskiej bramki, mimo, że od 79 minuty grali w przewadze jednego zawodnika (czerwona kartka Daniela Czwioroka). Pozycję wicelidera utrzymała Studzionka, która pewnie wygrała w Bieruniu Starym, z Unią 0:3. Sensacyjnym wynikiem zakończył się mecz w Suszcu. Trzeci w tabeli Frydek przegrał z Krupińskim 1:0 po golu w 8 minucie. W meczu w Gardawicach było najwięcej emocji. Gospodarze podejmowali Polonię Międzyrzecze i prowadzili do przerwy 1:0. Gościom udało się wyrównać w drugiej połowie, a w 88 minucie, za sprawą Arkadiusza Pawlika, wyszli na prowadzenie. Gardawice grały do końca i w 90 minucie Mateusz Koziarz doprowadził do wyrównania, a w 4 minucie doliczonego czasu gry, Grzegorz Kołodziej, strzałem z rzutu wolnego, zdobył zwycięskiego gola.

W niedzielę Leśnik wygrał bardzo ważne spotkanie z LKS-em Woszczyce. Dzięki temu Kobiórzanie wskoczyli na 4 miejsce w tabeli i mają jeden mecz rozegrany mniej od czołowej trójki, a już w niedzielę czeka na wyjazd do Frydka. W innych meczach swoje pierwsze zwycięstwa odniosły rezerwy Iskry (4:3 ze Stalą) oraz Siódemka Tychy (4:1 z Czaplą). Bohatem meczu Siódemka - Czapla został Marcin Skrzypczak, który wszedł na boisko w 57 minucie i ustrzelił hat-tricka. Siódemka oraz Iskra II wciaż zamykają tabelę z czterami punktami na koncie, ale tracą już tylko jeden punkt do 11 miejsca - Czapli Kryry.

Zapraszam do obejrzenia wszystkich wyników, strzelców i składów klikając tutaj>>, lub do wejścia w zakładkę "Seniorzy" -> "Terminarz A-klasy" i wybrać dany mecz.