7 kolejka klasy A - podsumowanie

Sobota rozpoczęła się od czterech meczów 7 kolejki klasy A. Leśnik trapiony kontuzjami i innymi sprawami ledwo uzbierał skład na mecz ze Stalą. Stal wygrała 3:0 po dwóch golach Grzegorza Olesia i jednym Krzysztofa Kściuka. Na zwycięskie tory powrócił lider - ZET Tychy. Zwycięstwo 4:0 z Polonią II Łaziska Górne nie przyszło jednak latwo. Do przerwy był bezbramkowy remis, a strzelanie rozpoczął w 49 minucie Rafał Ptak, a kolejne bramki strzelali Jakub Kuliński (70 minuta), Paweł Lisiński (75 minuta) i Michał Słonina (90 minuta). W pozostałych meczach Czapla wysoko wygrała z Frydkiem - 4:1, a kolejne zwycięstwo odniósł Krupiński Suszec, który pokonał w Brzeźcach tamtejszy LKS 1:2.

Niedziela rozpoczęła się przedpołudniowym meczem w Jaroszowicach. Iskra II jako gospodarz grała z JUW-e. Zespół z Pszczyny przyjechał w 8-osobowym składzie i było wiadomo, że mecze ten szybko się zakończy. Po czwartym golu dla JUW-e, w 25 minucie, dwóch zawodników Iskry zgłosiło kontuzje i sędzia musiał przerwać mecz z powodu zdekompletowania drużyny Iskry. Popołudniu byliśmy świadkami meczu o 2 miejsce. LKS Studzionka podejmowała u siebie GTS Bojszowy. Bojszowy pewnie wygrały strzelając 3 gole (Mateusz Wróbel - dwie oraz Adam Natkaniec - jedna). Gospodarzy było tylko stać na honorowe trafienie Stanisława Kowalczyka w 87 minucie meczu. Niespodziewanie pierwsze zwycięstwo w sezonie odniósł nasz kolejny rywal - Polonia Międzyrzecze. Polonia wygrała u siebie z Woszczycami 2:1, a bohaterem meczu został zdobywca zwycięskiego gola w 84 minucie - Jakub Cholewa. Również pierwsze zwycięstwo odniósł Znicz Jankowice (wcześniejsza wygrana ze Studzionką została zweryfikowana jako walkower). Jednak w meczu Siódemka - Znicz do 83 minuty był bezbramkowy remis. Gospodarze nie mieli na ławce rezerwowych ani jednego zawodnika, co z pewnością miało wpływ na stracone bramki w końcowce meczu. Bramki dla Znicza strzelali - Paweł Paliczka (83 minuta), Dominik Serafin (86 minuta) oraz Kamil Kosek z karnego (90 minuta).

Zapraszam do obejrzenia wszystkich wyników, strzelców i składów klikając tutaj>>, lub do wejścia w zakładkę "Seniorzy" -> "Terminarz A-klasy" i wybrać dany mecz.