20 kolejka - podsumowanie

Po pięciu kolejkach rundy wiosennej nie mamy już zespołu z kompletem punktów wiosną. Rycerze wiosny - Sokół Wola i Fortuna Wyry podzieliły się punktami. Blisko kolejnego zwycięstwa byli gospodarze tego meczu, ale Fortuna zdołała wyrównać na 2:2 w doliczonym czasie gry. Na dobrej drodze do mistrzostwa klasy A jest Piast GOL, który pewnie pokonał u siebie LKS Gardawice 3:0. Przełamała się Studzionka, która po trzech porażkach wygrała w Suszcu z LKS-em Woszczyce 2:4, załatwiając sprawę po pierwszej połowie, kiedy to prowadziła 1:4. Woszczyce w tym momencie są drużyną, która zdobyła najmniej punktów wiosną i spadła na ósme miejsce w tabeli. Ważny mecz w Tychach z Siódemką wygrał Leśnik (1:3), który dzięki innym wynikom powrócił na trzecie miejsce w tabeli, ale ma tylko trzy punkty przewagi nad ósmymi Woszczycami. W końcu przełamał się LKS Frydek, który niespodziewanie wygrał w Jankowicach ze Zniczem 1:2. Mimo tej wygranej Frydek wciąż zamyka tabelę. Tyle samo punktów co Frydek ma Czapla, która przegrała w będacej dobrej formie Unią Bieruń Stary 3:0. W innym meczu istotnym dla dolnej części tabeli, LKS Rudołtowice-Ćwiklice bezbramkowo zremisował ze Stalą Chełm Śląski. Również przełamał się Ogrodnik Cielmice, który rozgromił Krupińskiego Suszec aż 6:0. Trzy bramki dla Ogrodnika padły w ostatnich trzech minutach.

Zwycięstwa gospodarzy: 3 (37,5%)

Remisy: 2 (25%)

Zwycięstwa gości: 3 (37,5%)

Gole: 29

Średnia goli na mecz: 3,625

Gole w pierwszej połowie: 12 (41,4%)

Gole w drugiej połowie: 17 (58,6%)

Gole między 1 a 15 minutą: 4 (13,8%)

Gole między 16 a 30 minutą: 5 (17,2%)

Gole między 31 a 45 minutą: 3 (10,3%)

Gole między 46 a 60 minutą: 5 (17,2%)

Gole między 61 a 75 minutą: 3 (10,3%)

Gole między 76 a 90 minutą: 9 (31,0%)

Najwięcej bramek: 6 - Ogrodnik - Krupiński 6:0, Woszczyce - Studzionka 2:4

Najmniej bramek: 0 - Rudołtowice - Stal 0:0

Bramki gospodarze: 18 (62,1%)

Bramki goście: 11 (37,9%)

Hat-tricki: 0

Bramki samobójcze: 1

Zapraszam do obejrzenia wszystkich wyników, strzelców i składów klikając tutaj>>, lub do wejścia w zakładkę "Seniorzy" -> "Terminarz A-klasy" i wybrać dany mecz.

Najlepsi strzelcy po 20 kolejce:

22 - Bałuch Kamil (Znicz)

17 - Stenzel Damian (Piast GOL)

16 - Wieczorek Daniel (Krupiński)

Pełną klasyfikację strzelców można znaleźć tutaj>>.