Autor:

Kamil Giel

Utworzono:

16.04.2021

w pierwotnym terminie (28 marca, 15:30) odwołany z powodu zagrożenia epidemicznego

RELACJA Z FP JUW-e:

Festiwal strzelecki

W meczu pomiędzy rezerwami IV ligowej Iskry Pszczyna a JUWe padł hokejowy wynik 4-6 dla JUWe. Gole dla JUWe zdobywali Augustyniak 3 (7, 60, 90 minuta), Gąsior 2 (1, 50 minuta), Cibor (87 minuta). To był szalony mecz w wykonaniu obydwu drużyn,w trudnych warunkach, z kałużami wody na murawie, pięknymi bramkami, błędami bramkarzy i ogromną huśtawką nastrojów obydwu zespołów. Przebieg meczu mógł zaskoczyć niejednego kibica,których jednak na obiekcie w Ćwiklicach nie było. JUWe jako faworyt rozpoczął bardzo pewnie bo już w 1 minucie po rzucie rożnym zdobywamy pierwszego gola. W zamieszaniu głową strzela Haśnik, bramkarz wybija piłkę już z bramki, piłka wpada pod nogi Gąsiora, który ponownie strzela do bramki. W 7 minucie prostopadłą piłkę zagrywa Czupryna i w sytuacji sam na sam Augustyniak strzela płasko po ziemi obok bramkarza. Szybkie prowadzenie całkowicie dekoncentruje wszystkich zawodników JUWe, bo już minutę później błąd obrońców i bardzo słaby strzał obok słupka po rękawicy Kwiatkowskiego wpada do bramki i mamy kontaktowego gola pszczynian. W 15 minucie kolejny gol dosyć kuriozalny dla Iskry. Piłkę wrzuconą z 30 metra w pole karne, bez asekuracji obrońców głową uderza napastnik Iskry i obok stojącego Kwiatkowskiego wpada do bramki. W 34 minucie rezerwy wychodzą na prowadzenie po kolejnym błędzie i nieporozumieniu bramkarza i stopera JUWe. Piłkę wybijana przez obrońców Iskry blokuje obrońca JUWe, do piłkę chce dojść Kwiatkowski i napastnik Iskry wyprzedza obydwu i strzela do pustej bramki. Do przerwy przegrywamy 3-2. Po przerwie ruszamy z kolejnymi atakami i w 50 minucie doprowadzamy do wyrównania. Po rzucie rożnym z 6 metra do bramki uderza Haśnik, odbita piłka wpada pod nogi Gąsiora, który strzela wyrównującego gola. W 60 minucie wychodzimy już na prowadzenie. Po rzucie wolnym za faul na Ciborze z narożnika pola karnego w samo okienko strzela Augustyniak. Wydaje się że mecz mamy pod kontrolą i kolejne bramki dla JUWe są kwestią czasu. Bramka wpada jednak dla gospodarzy. Po wrzucie z autu, piłka wpada w pole karne i zawodnik gospodarzy strzela bez asekuracji na bramkę, piłkę wybija Kwiatkowski lecz dobitka trafia już do naszej bramki. Nasi zawodnicy nie tracą jednak wiary w zwycięstwo i w 87 minucie po rzucie wolnym Cibor głową strzela 5 gola dla JUWe. W 90 minucie szybka kontra JUWe zakończona 6 golem. Augustyniak przejmuje piłkę na 16 metrze, mija obrońcę i w sytuacji sam na sam strzela w samo okienko, piłka ociera się o słupek i wpada do bramki. Wygrywamy 6-4 i to jest najważniejsze po słabym meczu w naszym wykonaniu szczególnie w defensywie.

Najlepszym zawodnikiem JUWe uznano Olafa Augustyniaka, który ustrzelił hattrika, był cały czas aktywny na boisku i strzelał piękne bramki, szczególnie w 60 minucie z rzutu wolnego.

54" - Augustyniak przegrywa z bramkarzem w sytuacji sam na sam

60" - gol dla JUWe Augustyniaka bezpośrednio z rzutu wolnego (asysta Cibor) - wynik 3-4

66" - strzał Hornika z 25 metrów bramkarz przenosi nad poprzeczką

78" - żółtą kartką ukarany Czupryna za faul

80" - gol dla Iskry - Pławecki - wynik 4-4

87" - gol dla JUWe Cibora (asysta Hornik) - wynik 4-5

88" - w sytuacji sam na sam Nyga, lecz piłka mija i bramkarza i naszego zawodnika i w ostatniej chwili piłkę wybija obrońca

90" - gol dla JUWe Augustyniaka (asysta Czupryna) - wynik 4-6.

Koniec meczy wygrywamy 6-4.