Autor:

Kamil Giel

Utworzono:

16.04.2021

w pierwotnym terminie (3 kwietnia, 13:00) odwołany z powodu zagrożenia epidemicznego

W 18 kolejce klasy A Znicz Jankowice przegrał na własnym boisku z Leśnikiem Kobiór 2:5(1:3). Dwa gole zdobył Karol Jakubczyk, a po jednym Radomir Kowalski (z wolnego), Aleksander Skrobol i Rafał Pasternak.

Do derbowego meczu Leśnik podszedł z dużym respektem. Raz, że mecze derbowe rządzą się swoimi prawami, a dwa, że Znicz jeszcze meczu u siebie nie przegrał (5 zwycięstw i 2 remisy). W dodatku, w ostatniej chwili ze składu wypadli Rafał Białas, Adrian Chrobok, Karol Machalica oraz Piotr Szewczyk. Cały czas chory jest Bartosz Gogol. Tym samym na ławce było dziś tylko czterech zawodników. Na szczęście mecz rozpoczął się znakomicie dla Leśnika. Już w trzeciej minucie faulowany w polu karnym był Rafał Pasternak, a skutecznym egzekutorem jedenastki okazał się Karol Jakubczyk. Ten sam zawodnik kilkanaście minut później wykorzystał podanie swojego brata Dawida i strzelił drugiego gola w tym meczu. Kiedy wydawało się, że Leśnik ma już mecz po kontrolą, chwilę później kontaktowego gola, za sprawą Kamila Bałucha strzelili gospodarze. Naszym zawodnikom udało się zdobyć gola do szatni. Przed polem karnym faulowany był Karol Jakubczyk, a gola z rzutu wolnego strzelił nasz nowy nabytek Radomir Kowalski. Do przerwy 1:3 i Kobiórzanie mogli być spokojniejsi.

Druga połowa rozpoczęła się fantastycznie. Dwie minuty po wznowieniu gry, Radomir Kowalski tym razem dośrodkował z rzutu wolnego, a bramkę strzałem głową zdobył Aleksander Skrobol. Zarówno dla Skrobola jak i Kowalskiego, były to debiutanckie bramki dla Leśnika. Wynik meczu nie zmieniał się aż do 85 minuty, kiedy to po asyście Rafał Ulmana, drugi Rafał - Pasternak, zdobył piątego gola dla Leśnika. Gospodarzom udało się zmniejszyć rozmiary porażki. W doliczonym czasie gry w polu karnym faulowany był strzelec pierwszego gola - Kamil Bałuch, a rzut karny wykorzystał nowy zawodnik Znicza - Szymon Przybyłka.

09.05.2021.(niedziela), 17:00 - Jankowice, Żubrów 36

Znicz Jankowice - Leśnik Kobiór 2:5(1:3)

0:1 - Karol Jakubczyk, 3 min (karny)

0:2 - Karol Jakubczyk, 17 min

1:2 - Kamil Bałuch, 21 min

1:3 - Radomir Kowalski, 45+1 min

1:4 - Aleksander Skrobol, 47 min

1:5 - Rafał Pasternak, 85 min

2:5 - Szymon Przybyłka, 90+3 min (karny)

Sędziowali: Dawid Konieczny (główny) oraz Bartłomiej Jasik i Norbert Bąk (asystenci)

Znicz: Przemysław Niesyto - Paweł Oszek, Wojciech Kokot, Jakub Czorny (80.Kamil Czerwiński), Mateusz Szuster (52.Łukasz Bałuch), Jakub Ogrodnik (46.Kacper Kamiński), Dominik Wieciech, Michał Pustelnik (52.Wojciech Pośpiech), Dominik Serafin (57.Paweł Paliczka), Kamil Bałuch, Szymon Przybyłka.

Rezerwowi: Mateusz Bałuch.

Trener: Mateusz Bałuch.

Leśnik: Michał Woźnica - Mateusz Czechowski, Marcin Myszor, Aleksander Skrobol, Błażej Kozyra (86.Rafał Sosnowski) - Radomir Kowalski (60.Patryk Maiczek), Grzegorz Seweryn (46.Adam Grolik), Rafał Pasternak, Karol Jakubczyk, Bartosz Kozyra (80.Rafał Ulman) - Dawid Jakubczyk.