Autor:

Kamil Giel

Utworzono:

22.08.2020

W 3 kolejce klasy A, Leśnik Kobiór pokonał Znicza Jankowice 3:2(1:2). Dwa gole dla Leśnika zdobył Karol Jakubczyk (jeden z karnego - w doliczonym czasie gry), a jednego nasz nowy zawodnik - Piotr Szewczyk.

Mecz rozpoczął się od błędu defensywy Leśnika i w 10 minucie Łukasz Bałuch wyprowadził gości na prowadzenie. W 26 minucie Kobiórzanie mieli okazję do wyrównania. W polu karnym faulowany był Patryk Maiczek. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Karol Jakubczyk, ale strzelił źle i bramkarz Znicza obronił. Na domiar złego, za 60 sekund tym razem to nasz obrońca faulował w polu karnym. Sędzia podyktował zatem jedenastkę po drugiej stronie boiska. Do piłki podszedł Kamil Bałuch i było 0-2. Nadzieję, na 4 minuty przed przerwą dał Karol Jakubczyk, który strzałem głową, po dośrodkowaniu Błażeja Kozyry, zdobył gola kontaktowego.

Na drugą połowę Kobiórzanie wyszli z nastawieniem, aby jak najszybciej wyrównać. Teoretycznie to jednak Znicz miał więcej stuprocentowych okazji, dwukrotnie uratował nas Michał Woźnica, a raz piłka po strzale z dystansu trafiła w słupek. W 70 minucie gospodarze dopięli swego. Karol Jakubczyk prostopadle podał do wprowadzonego w 55 minucie Piotra Szewczyka, który strzałem po ziemi w długi róg, zdobył swoją debiutancką bramkę dla Leśnika. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, w doliczonym czasie gry Karol Jakubczyk został sfaulowany w polu karnym. Mimo tego, że wcześniej nie wykorzystał karnego, sam poszkodowany drugi raz podszedł do piłki ustawionej na 11 metrze. Trafił i jak tylko piłka wpadła do bramki, sędzia odgwizdał koniec meczu! Brawo Leśnik!

22.08.2020.(sobota), 17:00 - Kobiór, Centralna 117

Leśnik Kobiór - Znicz Jankowice 3:2(1:2)

0:1 - Łukasz Bałuch, 10 min

0:2 - Kamil Bałuch, 28 min (karny)

1:2 - Karol Jakubczyk, 41 min

2:2 - Piotr Szewczyk, 70 min

3:2 - Karol Jakubczyk, 90+2 min (karny)

Sędziowali: Krzysztof Koziarski (główny) oraz Radosław Dzida i Jakub Fabiszewski (asystenci) - Podokręg Bielsko-Biała.

Leśnik: Michał Woźnica - Adam Grolik (45.Marcin Myszor), Rafał Białas, Aleksander Skrobol, Błażej Kozyra (45.Karol Machalica) - Grzegorz Seweryn (30.Kacper Gniadek, 82.Krzysztof Jaromin), Adrian Chrobok, Karol Jakubczyk, Dawid Jakubczyk (67.Mateusz Czechowski), Bartosz Gogol - Patryk Maiczek (55.Piotr Szewczyk).

Rezerwowi: Krzysztof Gruszka.

Trener: Mirosław Woźnica.

Znicz: Mateusz Faj - Łukasz Pustelnik, Kamil Kosek, Paweł Oszek, Artur Niemiec, Andrzej Żupa, Kacper Kamiński (75.Kamil Czerwiński), Łukasz Bałuch (67.Mateusz Janosz), Michał Pustelnik (45.Paweł Paliczka), Mateusz Janosz (58.Mateusz Bałuch), Kamil Bałuch.

Rezerwowi: Dawid Lazar.

Trener: Mateusz Bałuch.

Żółte kartki: - Mateusz Bałuch (90+2.faul)

W 26 minucie Karol Jakubczyk (Leśnik) nie wykorzystał rzutu karnego (Mateusz Faj obronił).