Autor:

Kamil Giel

Utworzono:

09.08.2020

W 1 kolejce klasy A Krupiński Suszec przegrał u siebie z Leśnikiem Kobiór 3:4(2:1). Hat-tirckiem popisał się Karol Jakubczyk, a jednego gola dołożył Marcin Myszor.

Na początku spotkania Leśnik lekko przeważał. Gospodarze kontrowali i jedna z takich kontr przyniosła gola w 15 minucie - autorem gola został Daniel Babiak. Później Kobiórzanie dalej przeważali i w końcu nasz najlepszy strzelec - Karol Jakubczyk, doprowadził do wyrównania. Na nieszczęście Leśnika tuż przed końcem pierwszej połowy w polu karnym Rafał Białas sfaulował napastnika Krupińskiego. Gospodarze, a konkretnie Tomasz Mikołajec, wykorzystał jedenastkę i w 38 minucie wyprowadził Suszec na prowadzenie.

Mecz toczył się w ponad 30-stopniowym upale - wiadomo było, że w drugiej połowie szeroka ławka rezerwowych Leśnika będzie miała znaczenie - siedmiu rezerwowych vs dwóch u Krupińskiego. Zaraz na początku tej połowy po ładnej zespołowej akcji, Marcin Myszor strzałem z bliska doprowadził do wyrównania. Niespodziewanie gospodarze po raz trzeci wyszli na prowadzenie - po centrze z rzutu rożnego i strzale głową Daniela Wieczorka. W 70 minucie mieliśmy 3:2. Ławka zrobiła swoje w końcówce meczu - Kobiórzanie wypracowali dwa rzuty karne - ich skutecznym ezgzekutorem okazał się Jakubczyk, który tym samym skompletował hat-tricka. (podobnie jak sędzia, który w tym meczu podyktował trzy karne :) )

08.08.2020.(sobota), 17:00 - Piaskowa 35, Suszec

Krupiński Suszec - Leśnik Kobiór 3:4(2:1)

3:4 - Karol Jakubczyk, 86 min (karny)

Sędziowali: Paweł Kłyk (główny) oraz Bartosz Widera i Mirosław Gretka (asystenci)

Krupiński: Filip Pietryja - Dariusz Samek (70.Bartosz Cisowski), Michał Mikołajec, Szymon Pastuszka, Paweł Wiencek, Daniel Wieczorek, Tomasz Urbanek, Dawid Skaźnik, Tomasz Mikołajec, Roman Grabiec, Daniel Babiak.

Rezerwowi: Mateusz Molik.

Trener: Artur Żemlak.

Leśnik: Michał Woźnica - Adam Grolik, Rafał Sosnowski (45.Aleksander Skrobol), Rafał Białas, Błażej Kozyra (45.Karol Machalica) - Grzegorz Seweryn, Adrian Chrobok, Marcin Myszor (85.Paweł Pasternak), Karol Jakubczyk, Bartosz Gogol - Patryk Maiczek (55.Maksymilian Kloc).

Rezerwowi: Kacper Gniadek, Krzysztof Gruszka, Piotr Szewczyk.

Trener: Mirosław Woźnica

Żółte kartki: Filip Pietryja (81.niesp.zach.), Szymon Pastuszka (86.faul) - Aleksander Skrobol (58.faul), Bartosz Gogol (71.niesp.zach.), Paweł Pasternak (90+2.faul), Adam Grolik (90+4.faul)

RELACJA Z FP KRUPIŃSKIEGO:

W pierwszym meczu ligowym padło 7 bramek, niestety, jedną więcej zdobyli zawodnicy Leśnika Kobiór. Za tydzień zmierzymy się w Jankowicach z tamtejszym Zniczem.