Autor:

Kamil Giel

Utworzono:

05.08.2020

W I rundzie Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Tychy, Leśnik Kobiór przegrał u siebie z Sokołem Wola 2:3(1:0). Kobiórzanie byli blisko rzutów karnych, lecz zespół z Woli w ostatniej minucie strzelił zwycięskiego gola.

Przed końcem pierwszej połowy bramkę zdobył nasz najlepszy strzelec - Karol Jakubczyk. Kobiórzanie schodzili zatem do przerwy prowadząc 1:0. Goście w przerwie przeprowadzili siedem zmian (!) i druga połowa nie zaczęła się dobrze. W 56 minucie Jakub Jucha doprowadził do remisu, a w 62 minucie, Bartłomiej Więckowski wyprowadził gości na prowadzenie. Jednak chwilę później - znowu Jakubczyk, doprowadził do remisu. Wydawało się, że znów będziemy świadkami rzutów karnych pomiędzy Leśnikiem i Sokołem. Niestety Jakub Jucha strzałem z rzutu wolnego zapewnił swojej drużynie awans do kolejnej rundy, a chwilę wcześniej, strzelec dwóch goli dla Leśnika - Karol Jakubczyk, zobaczył dwie żółte kartki i w konsekwencji czerwoną.

Losowanie par 1/8 finału odbędzie się 11 sierpnia o godzinie 11:00 w siedzibie Podokręgu Tychy.

2:3 - Jakub Jucha, 87 min

Sędziowali: Łukasz Gąsior (główny) oraz Sebastian Wawrzyniak i Andrzej Celder (asystenci)

Leśnik: Michał Woźnica - Maksymilian Kloc, Aleksander Skrobol, Rafał Sosnowski (45.Adam Grolik), Błażej Kozyra (67.Paweł Pasternak) - Grzegorz Seweryn, Marcin Myszor (45.Patryk Maiczek), Rafał Białas (62.Piotr Szewczyk), Adrian Chrobok, Karol Machalica (45.Bartosz Gogol) - Karol Jakubczyk.

Rezerwowi: Kacper Gniadek, Krzysztof Gruszka.

Trener: Mirosław Woźnica

Sokół: Wojciech Kołek (45.Rafał Korzec) - Jakub Jucha, Filip Niesyto (45.Bartłomiej Więckowski), Rafał Kula, Adrian Sosna, Jakub Szmidt (45.Miłosz Janosz), Tomasz Porczyński, Tobiasz Kubeczko (45.Klaudiusz Grabolus), Mateusz Lendzion (45.Patryk Żakieta), Dawid Kaczmarczyk (45.Arkadiusz Wróbel), Tomasz Śmieja (45.Gabriel Pala).