Autor:

Kamil Giel

Utworzono:

09.11.2019

W 14 kolejce klasy A Leśnik Kobiór przegrał na własnym boisku z LKS-em Frydek 2:3. Gole dla Leśnika strzelili Rafał Pasternak oraz Marcin Myszor.

Mecz rozpoczał się fatalnie dla Leśnika. Jak pisaliśmy w zapowiedzi, że jeśli Frydek strzela gole, to zawsze strzela ich najlepszy strzelec - Tomasz Kapica. Tak stało się i tym razem. 10 minuta, kontra Frydka - strzał, dobitka Kapicy i mamy 0:1. Leśnik atakował i tuż przed przerwą (w 42 minucie) wyrównał Rafał Pasternak. Kobiórzanie byli już myślami w szatni i niestety tuż przed gwizkiem kończącym pierwszą połowę, Adam Grolik sfaulował gracza gości w polu karnym. Rzut karny wykorzystał Marek Zabłocki i Frydek prowadził do przerwy 1:2.

Na początku drugiej połowy z powodu kontuzji z boiska musiał zejść bramkarz Leśnika - Robert Hauffe i zastąpił go Mateusz Kubik. Leśnik cały czas dążył do zdobycia wyrównującej bramki, ale gospodarzy po raz kolejny ukąsił Tomasz Kapica - w 76 minucie. Kobiórzan było stać tylko na kontaktowe trafienie kapitana - Marcina Myszora, w drugiej minucie doliczonego czasu gry. Niestety na wyrównującego gola nie było już czasu.

Mimo tego, że własne boisko jest atutem Leśnika, to w tym sezonie była to już druga porażka u siebie z niżej notowanym rywalem. Dodatkowo boli fakt, że była to pierwsza wyjazdowa wygrana Frydka i goście przeskoczyli Kobiórzan w tabeli. Mają teraz 17 punktów, a Leśnik dalej 15.

2:3 - Marcin Myszor, 90+2 min

Sędziowali: Paweł Łukaszczyk (główny) oraz Sebastian Wawrzyniak i Damian Kymon (asystenci)

Leśnik: Robert Hauffe (50.Mateusz Kubik) - Marcin Myszor, Adam Grolik, Rafał Sosnowski (55.Maksymilian Kloc), Bartosz Kozyra - Grzegorz Seweryn, Karol Jakubczyk, Rafał Pasternak, Rafał Białas, Karol Machalica (86.Paweł Pasternak) - Patryk Maiczek (75.Rafał Ulman)

Rezerwowi: Krzysztof Gruszka, Krzysztof Jaromin, Błażej Kozyra.

Trener: Mirosław Woźnica

Frydek: Jakub Maroszek - Grzegorz Maroszek, Arkadiusz Sosna (55.Maciej Maroszek), Grzegorz Ulczak (85.Tomasz Jarek), Dawid Klaja (60.Adam Komraus), Ireneusz Zdziech, Tomasz Moroń, Artur Moroń (90.Bartosz Pieczka), Tomasz Kapustka, Tomasz Kapica, Marek Zabłocki.

Rezerwowi: Jakub Nocoń, Paweł Mika.

Trener: Grzegorz Ulczak.

Żółte kartki: Adam Grolik (49.faul), Patryk Maiczek (57.faul), Rafał Białas (69.faul) - Marek Zabłocki (23.faul), Arkadiusz Sosna (24.niesp.zach.), Grzegorz Maroszek (69.faul), Maciej Maroszek (86.faul)

RELACJA Z FP FRYDKA:

Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo LKSu Frydek stało się faktem! Zacięty pojedynek z drużyną Leśnika, kolejne dwa trafienia Tomka Kapicy i jedno Marka Zabłockiego z rzutu karnego! Już za tydzień w Jankowicach ostatnie starcie przed przerwą zimową! zapraszamy!