Autor:

Kamil Giel

Utworzono:

02.11.2019

W 13 kolejce klasy A Leśnik Kobiór przegrał w Suszcu z Krupińskim 3:2(2:0). Krupiński strzelił decydującego gola w 4 minucie doliczonego czasu gry kiedy to Leśnik grał w ośmiu. Gole dla Leśnika strzelili Rafał Białas i Patryk Maiczek, a czerwone kartki (w konsekwencji dwóch żółtych) zobaczyli kolejno Daniel Wierzbicki (25 minuta), Maksymilian Kloc (70 minuta) i Rafał Białas (90 minuta).

Mecz rozpoczął się fatalnie dla Leśnika. W 4 minucie sytuację sam na sam z byłym bramkarzem Krupińskiego, a aktualnie Leśnika - Mateuszem Kubikiem, wygrał Kamil Różankowski i gospodarze wyszli na prowadzenie. W 8 minucie sędzia pokazał pierwszą żółtą kartkę. Otrzymał ją Maksymilian Kloc - za pyskowanie. Sędzia odgwizdał rzut wolny w którym stał nasz obrońca. Dariusz Samek strzelił pomiędzy naszych zawodników stojących w murze i piłka wpadła do bramki. 10 minut później sędzia znów pokazał żółtą kartkę za niesportowe zachowanie, tym razem Danielowi Wierzbickiemu. Niestety nasz napastnik sfaulował bramkarza w 25 minucie i po drugiej żółtej kartce musiał opuścić boisko. I w momencie kiedy Leśnik grał w osłabieniu nasza gra wyglądała dużo lepiej. Leśnik do końca pierwszej połowy przeważał. Najlepszą sytuację miał Sebastian Suchan, który fatalnie przestrzelił z 4 metrów.

Kobiórzanie wyszli zdeterminowani na drugą połowę. Efektem tego był szybki gol kontaktowy. Rafał Białas wywalczył piłkę przy końcowej linii, minął obrońcę i bramkarza i wpakował piłkę do bramki. 3 minuty później powinien być remis. Rafał Pasternak prostopadle podał do Karola Machalicy, ale jego strzał oraz dobitkę Białasa, fantastycznie obronił Filip Pietryja. Krupiński otrząsnął się dopiero w 60 minucie. Ale kapitalną interwencją popisał się Kubik, który okazał się lepszy w sytuacji sam na sam z napastnikiem Krupińskiego. Ta sytuacja mogła się zemścić minutę później. Bartosz Kozyra wybił piłkę z obrony, nie przeciął jej obrońca Suszca i Patryk Maiczek wyszedł sam na sam, ale w ostatnim momencie piłka wślizgiem wybił obrońca. W 70 minucie Kloc sfaulował gracza gospodarzy i sędzia bez wahania pokazał mu drugą żółtą kartkę, co oznaczało, że Kobiórzanie przez 20 minut będą grać w dziewięciu. Ale w to co stało się dwie minuty później nie mogli uwierzyć kibice, zarówno gospodarzy jak i gości. Wprowadzony 15 minut wcześniej Maiczek odebrał piłkę obrońcy i wyszedł sam na sam - i tym razem wykorzystał tą okazję. Do ataków rzucili się gospodarze. Już minutę później po raz kolejny Kubik popisał się znakomitą paradą, a dobitka poszybowała obok bramki. Kiedy wydawało się, że jakimś cudem Leśnik wywiezie z Suszca punkt, w 90 minucie wszyscy zamarli, kiedy Białas ostro sfaulował zawodnika Krupińskiego. Oznaczało to trzecią czerwoną kartkę i grę w doliczonym czasie w ósemkę. I niestety Leśnik nie dotrwał bez straty gola do końca meczu - w 94 minucie Tomasz Mikołajec strzałem po ziemi dał 3 punkty gospodarzom.

Choć mecz nie był brutalny, sędzia - Pan Tomasz Kuźniarz szastał kartkami na prawo i lewo - w sumie pokazał ich 13 - 6 dla gospodarzy i 7 dla gości. Dla Leśnika wielkie brawa za ambitną walkę i grę do końca.

02.11.2019.(sobota), 14:00 - Suszec

Krupiński Suszec - Leśnik Kobiór 3:2(2:0)

1:0 - Kamil Różankowski, 4 min

2:0 - Dariusz Samek, 8 min

2:1 - Rafał Białas, 47 min

2:2 - Patryk Maiczek, 72 min

3:2 - Tomasz Mikołajec, 90+4 min

Sędziowali: Tomasz Kuźniarz (główny) oraz Aleksander Frejowski i Jacek Zawiśliński (asystenci)

Krupiński: Filip Pietryja - Michał Mikołajec, Tomasz Urbanek (46.Szymon Pastuszka), Tomasz Mikołajec, Daniel Wieczorek, Paweł Wiencek (75.Maciej Kwiatkowski), Adrian Waleczek, Adrian Prządka, Marcin Janowski (77.Roman Grabiec), Dariusz Samek (62.Tomasz Biber), Kamil Różankowski (52.Arkadiusz Neumann).

Rezerwowi: Dawid Skaźnik.

Trener: Artur Zemlak.

Leśnik: Mateusz Kubik - Maksymilian Kloc, Marcin Myszor, Błażej Kozyra (65.Adam Grolik), Bartosz Kozyra - Grzegorz Seweryn (90+3.Paweł Pasternak), Sebastian Suchan (55.Patryk Maiczek), Rafał Białas, Rafał Pasternak, Karol Machalica (80.Krzysztof Jaromin) - Daniel Wierzbicki.

Rezerwowi: Rafał Ulman, Łukasz Berski, Krzysztof Gruszka.

Trener: Mirosław Woźnica

Żółte kartki: Kamil Różankowski (32.faul), Adrian Waleczek (47.faul), Daniel Wieczorek (73.faul), Szymon Pastuszka (80.faul), Tomasz Urbanek (90+2.niesp.zach.), Tomasz Mikołajec (90+4.niesp.zach.) - Maksymilian Kloc (8.niesp.zach., 70.faul), Daniel Wierzbicki (18.niesp.zach, 25.faul), Rafał Pasternak (26.faul), Rafał Białas (63.niesp.zach., 90.faul).

Czerwone kartki: Daniel Wierzbicki (25.Leśnik, druga żółta), Maksymilian Kloc (70.Leśnik, druga żółta), Rafał Białas (90.Leśnik, druga żółta).

RELACJA Z FP KRUPIŃSKIEGO:

Duży szacunek należy się zawodnikom Leśnika za to, że strata dwóch bramek i zdziesiątkowanie przez czerwone kartki nie podcięło im skrzydeł, a wręcz dodało animuszu i dzięki ambitnej postawie mogli udzielić nam bolesnej lekcji futbolu. My jednak również graliśmy do końca i ostatecznie szala zwycięstwa przechyliła się na naszą stronę. Kolejne ważne trzy punkty.