Kamil Giel

Utworzono:

18.08.2019

W meczu 2 kolejki klasy A LKS Woszczyce pokonał Leśnika Kobiór 3:1(3:0).

W 30 stopniowym upale przyszło grać zawodnikom obu drużyn. Na domiar złego trener Leśnika nie mógł skorzystać z 11 (jedenastu!) piłkarzy z kadry. W porównaniu z ostatnim meczem z Polonią zabrakło pięciu - Marcina Myszora, Karola Machalica, Grzegorza Seweryna, Adama Grolika i Adriana Chroboka.

Mecz rozpoczął się źle dla Leśnika. W 3 minucie Dawid Kancelista na linii środkowej odebrał piłkę stoperowi Leśnika - przebiegł pół boiska, minął bramkarza i strzelił do pustej bramki. Już minutę później Leśnik miał dobrą okazję do wyrównania, ale z ogromnego zamieszania po rzucie rożnym nic nie wyniknęło. Kilkadziesiąt sekund później mocny strzał po ziemi obronił Hauffe. Zespół gospodarzy mocno naciskał i już w 14 minucie było 2:0. Długie podanie na prawe skrzydło, źle obliczył lewy obrońca Leśnika i Sebastian Olszewski zawinął się na lewą nogę i mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Kolejne okazje miały Woszczyce - strzał jednego z pomocników z 30 metrów minimalnie nad poprzeczką, później Dawid Kancelista po dośrodkowaniu z prawej strony fatalnie przestrzelił z 10 metrów. Jednak co się odwlecze... W 36 minucie gospodarze mieli rzut wolny z około 20 metrów. Piłka po strzale zawodnika Woszczyc trafiła w rękę jednego z stojących w murze zawodników Leśnika i sędzia wskazał na 11 metr. Rzut karny wykorzystał Dawid Kancelista, dla którego był to drugi gol w tym meczu.

Na drugą połowę wyszła zupełnie odmieniona drużyna Leśnika. Kilkadziesiąt sekund po wznowieniu gry cieszyliśmy się z gola Daniela Wierzbickiego. Leśnik poszedł za ciosem i mocno przycisnął gospodarzy. W 60 minucie na dobrą pozycję wyszedł Maiczek, który został sfaulowany na 20 metrze, a faulujący Adam Sieniawski otrzymał tylko żółtą kartkę. Do piłki ustawionej na 20 metrze podszedł Daniel Wierzbicki, ale minimalnie przestrzelił. Leśnik mocno zaryzykował i od 70 minuty nadziewał się na groźne kontry Woszczyc. W 76 minucie znakomita okazja dla gospodarzy, strzał z 10 metrów fantastycznie obronił Hauffe, a dobitka z 16 metrów poszybowała obok lewego słupka. W 88 minucie Błażej Kozyra wybił piłkę z linii bramkowej, a w doliczonym czasie gry, po strzale głową, kolejną fantastyczną paradą popisał się bramkarz Leśnika.

18.08.2019.(niedziela), 17:00 - Suszec, Klubowa

LKS Woszczyce - Leśnik Kobiór 3:1(3:0)

1:0 - Dawid Kancelista, 3 min

2:0 - Sebastian Olszewski, 14 min

3:0 - Dawid Kancelista, 36 min (karny)

3:1 - Daniel Wierzbicki, 46 min

Sędziowali: Michał Świder (główny) oraz Damian Kymona i Bartłomiej Jasik (asystenci)

Woszczyce: Adrian Wajs - Szymon Śmietana (55.Mateusz Muller), Dawid Kukułka, Tomasz Pietrzok, Adam Sieniawski (85.Piotr Owczorz), Dominik Piszczek (67.Daniel Kaszok), Mateusz Rawicki, Robert Tkocz, Dawid Kancelista, Sebastian Olszewski (58.Adrian Rezner), Dawid Biela.

Rezerwowi: Mateusz Krzyżowski, Jakub Zawartka, Adam Kapusta.

Trener: Daniel Kaczor.

Leśnik: Robert Hauffe - Maksymilian Kloc, Błażej Kozyra, Rafał Sosnowski, Krzysztof Jaromin (85.Mateusz Kubik) - Rafał Białas, Paweł Pasternak (50.Mateusz Kyrcz, 75.Krzysztof Gruszka), Kacper Gniadek, Daniel Wierzbicki, Patryk Maiczek - Karol Jakubczyk.

Rezerwowi: -.

Trener: Mirosław Woźnica

Żółte kartki: Adam Sieniawski (60.faul) - Patryk Maiczek (86.niesp.zach.)

RELACJA ZE STRONY WOSZCZYC:

A Klasa: 18.08.2019r. godzina 17:00 LKS Woszczyce - Leśnik Kobiór 3 : 1 ( 3 : 0 )

Skład:
Wajs Adrian - Sieniawski Adam ('83 Owczorz Piotr ), Kukułka Dawid (c), Pietrzok Tomasz, Śmietana Szymon ('54 Muller Mateusz ), - Olszewski Sebastian ('54 Rezner Adrian ), Tkocz Robert, Piszczek Dominik ('67 Kaszok Daniel ), Biela Dawid - Kancelista Dawid, Rawicki Mateusz

Rezerwowi:
Rezner Adrian, Krzyżowski Mateusz, Owczorz Piotr, Muller Mateusz, Kaszok Daniel

Bramki:
1 : 0 - 3 min. Kancelista Dawid
2 : 0 - 14 min. Olszewski Sebastian ( asysta Rawicki Mateusz )
3 : 0 - 34 min. Kancelista Dawid ( rzut karny )
3 : 1 - 46 min. Wierzbicki Daniel

Żółta kartka:
60 min. Sieniawski Adam - faul

Nieobecni:
Zawartka Jakub, Gajda Krzysztof, Pardo Nicole, Stręk Piotr, Małecki Rafał, Miguła Arkadiusz, Piórek Łukasz, Kapusta Adam

Widzów:
80

Czas gry:
89 minut ( 43 + 46 )

Rzeczywisty czas gry:
51,31 ( 26,10 + 25,21 )

Krótki opis trenera:
Ten mecz miał nam dać odpowiedź czy 1 kolejka to tylko wpadka i splot nieszczęśliwych zdarzeń czy może po prostu jesteśmy tacy słabi. Do spotkania przystępujemy z dużym animuszem i w pierwszej połowie oglądamy zespół jaki chciałbym oglądać w każdym meczu. 2x Kancelista i 1 gol Olszewskiego i prowadzimy do przerwy 3-0. Mało tego rywale nie oddają ani jednego strzału na naszą bramkę. W przerwie analiza sytuacji boiskowych i dużo zasłużonych pochwał. Cóż nie każdy lubi być chyba chwalony i na drugą połowę wychodzimy zdekoncentrowani i bojaźliwi. Już w 1 minucie Indywidualny wielbłąd Kukułki i rywal łapie kontakt. Kilka roszad w naszym składzie ale nadal trwa niepotrzebna bitwa i wymiana ciosów z Leśnikiem. Ostatecznie mieliśmy jeszcze z 5 sytuacji strzeleckich ale zawiodła skuteczność. Dowozimy 3-1 i z mega euforii w 1 połowie kończymy z zasłużonym zwycięstwem i mieszanymi uczuciami. Za tydzień przed nami 1 wyjazd i jeśli zagramy na miarę naszych możliwości to o wynik można być spokojnym ale trzeba jednak utrzymać koncentrację przez cały mecz bo bez tego nawet w klasie A mogą być problemy.