Kamil Giel

Utworzono:

15.05.2023

W 25 kolejce klasy A, LKS Studzionka pokonała Grodno Leśnik Kobiór 4:2(3:0).

Nie od dziś wiadomo, że Studzionka większość swoich bramek strzela po stałych fragmentach gry (rzuty rożne, wolne, karne czy nawet po rzucie z autu), to Kobiórzanie nie wyciągneli wniosków i już po 11 minutach przegrywali 2:0 po dwóch bramkach po rzutach rożnych. Ich autorem był Karol Sodzawiczny. Na domiar złego Leśnika dobił gol Dominika Foksa na 3:0 w 19 minucie. Jednak w drugiej połowie Kobiórzanie się obudzili i w ciągu sześciu minut - po golach Łukasza Barana i Grzegorza Seweryna - doprowadzili do stanu 3:2. Ostatnie słowo należało jednak do Studzionki - znowu stały fragment gry, bo rzut karny w doliczonym czasie - skutecznym egzekutorem okazał się Mateusz Habor.

Tym samym Studzionka przerwała passę pięciu meczów bez porażki Leśnika. Na domiar złego zrównała się punktami z Leśnikiem i z racji lepszego bilansu bezpośrednich meczów przeskoczyła Kobiórzan w tabeli. Przewaga nad szóstą Fortuną stopniała do czterech punktów. Walka o baraże będzie zacięta do ostatniej kolejki.

14.05.2023.(niedziela), 17:00 - Karola Miarki 6, 43-245 Studzionka

LKS Studzionka - Grodno Leśnik Kobiór 4:2(3:0)

1:0 - Karol Sodzawiczny, 8 min

2:0 - Karol Sodzawiczny, 11 min

3:0 - Dominik Foks, 19 min

3:1 - Łukasz Baran, 68 min

3:2 - Grzegorz Seweryn, 74 min

4:2 - Mateusz Habor, 90+3 min (karny)

Sędziowali: Sebastian Hutny (główny) oraz Askaniusz Kaczmarczyk i Paweł Kłyk (asystenci)

Studzionka: Szymon Dunat - Krzysztof Janowski, Marcin Konieczny, Robert Dunat, Dominik Foks, Kacper Gołka, Mateusz Habor, Karol Sodzawiczny, Marcin Domin, Stanisław Kowalczyk, Kamil Szweda.

Rezerwowi: Adrian Łakota.

Trener: Karol Sodzawiczny.

Leśnik: Paweł Utrata - Mateusz Kyrcz (68.Paweł Pasternak), Adam Grolik, Błażej Kozyra, Bartosz Kozyra - Adrian Chrobok, Grzegorz Seweryn, Igor Gaj - Patryk Maiczek (83.Dorian Weiner), Łukasz Baran, Przemysław Chęś.

Rezerwowi: Dawid Kreczmer, Bartosz Gogol.

Trener: Łukasz Morcinek.

Żółte kartki: Stanisław Kowalczyk (14.faul), Mateusz Habor (51.faul) - Grzegorz Seweryn (32.faul), Bartosz Gogol (62.niesp.zach. - na ławce), Patryk Maiczek (67.faul), Paweł Pasternak (90+2.faul).