Autor:

Kamil Giel

Utworzono:

08.04.2023

W 19 kolejce klasy A, trzeci w tabeliGrodno Leśnik Kobiór przegrał u siebie z trzecią od końca Unią Bieruń Stary aż 0:4(0:3).

Mecz mógł się świetnie rozpocząć dla Leśnika, po dobrej akcji prawa stroną i podaniu Rafała Pasternaka, niestety napastnicy minęli się z piłką w polu karnym. Niewykorzystana sytuacja zemściła sięw 5 minucie, kiedy po centrze z lewej strony i strzałem w długi róg, goście wyszli na prowadzenie. Pierwsze 20 minut było wyrównane. W 22 minucie Leśnik w końcu doszedł do dobrej sytuacji, Łukasz Baran dostał dobre podanie na lewą stronę boiska, podał po ziemi do Przemysława Chęsia, a ten z kilku metrów trafił w słupek. W 33 minucie fatalny błąd popełnił bramkarz Leśnika, który podał piłkędo przeciwnika i przy ratowaniu sytuacji jeden z zawodników Leśnika sfaulował przeciwnika. Goście wykorzystali rzut karny i podwyższyli prowadzenie. W 42 minucie po faulu w polu karnym, sędzia podyktował kolejną jedenastkę dla Unii, która została wykorzystana w taki sam sposób jak pierwsza i do przerwy było 0:3.

Unia wyszła na drugą połowę z zamiarem podwyższenia rezultatu. Leśnik pierwszy strzał oddał dopiero w 54 minucie, kiedy to wprowadzony w przerwie Patryk Maiczek ładnie uderzył lewą nogą z 20 metra. Ale to by było na tyle, jeśli chodzi o okazje naszej drużyny.Na domiar złego goście stwarzali sobie sytuacje i strzelili kolejną bramkę- centra w pole karne,strzał głową został odbityprzez Pawła Utratę, aleprzy dobitce nie miał szans. Leśnik zagrał dziś bardzo słabo i Unia zasłużyła na wysoką wygraną.

8.04.2023.(sobota), 14:00 - Centralna 117, 43-210 Kobiór

Grodno Leśnik Kobiór - Unia Bieruń Stary 0:4(0:3)

0:1 - Szymon Kucz, 5 min

0:2 - Dawid Cichy, 34 min (karny)

0:3 - Grzegorz Migdał, 42 min (karny)

0:4 - Szymon Kucz, 78 min

Sędziowali:Paweł Łukaszczyk(główny) oraz Patryk Wolnyi Grzegorz Plewnia(asystenci)

Leśnik: Paweł Utrata - Bartosz Kozyra (46.Bartosz Gogol), Adam Grolik, Dawid Fluder, Błażej Kozyra - Adrian Chrobok (46.Patryk Maiczek), Grzegorz Seweryn (75.Marcin Myszor), Igor Gaj (80.Dawid Kreczmer) - Rafał Pasternak (65.Mateusz Kyrcz), Łukasz Baran, Przemysław Chęś.

Rezerwowi: Sebastian Suchan.

Trener: Łukasz Morcinek.

Unia: Damian Piwowarek - Szymon Kucz, Dominik Duda, Artur Moroń (80.Jakub Bobla), Dawid Piekielny, Szymon Ścierski (64.Patryk Konwerski), Tomasz Nowak (80.Kamil Klima), Adrian Jarnot, Adrian Dulęba (70.Piotr Kulikowski), Grzegorz Migdał, Dawid Cichy.

Rezerwowi: Damian Piwowarek, Damian Nyga, Wojciech Laby.

Trener: Tomasz Kozieł.

Żółte kartki: Patryk Maiczek (52.faul), Bartosz Gogol (72.faul), Łukasz Baran (82.faul) - Artur Moroń (70.faul).