Autor:

Kamil Giel

Utworzono:

30.08.2022

W 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Tychy, Grodno Leśnik Kobiór przegrał z IV-ligowym MKS-em Lędziny 2:4(2:1).

Mecz rozpoczął się zgodnie z oczekiwaniami faworyta dzisiejszego meczu. Po strzale z 20 metrów Sebastiana Rzepy, goście szybko wyszli na prowadzenie. Później jednak w pierwszej połowie strzelali tylko Kobiórzanie, a konkretnie Przemysław Chęś - najpierw w 29 minucie po kontrze, a później w 34 minucie po indywidualnej akcji. Niespodziewanie gospodarze prowadzili do przerwy 2:1.

Beniaminek IV ligi cały czas dążył do swego i odwrócił losy awansu w ciągu 4 minut - najpierw w 66 minucie stan meczu wyrównał Grzegorz Kostrzewa, w 70 minucie swojego drugiego dziś gola zdobył Sebastian Rzepa. Awans został przypieczętowany w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Sędzia po golu zdobytym przez Kostrzewę zakończył mecz.

30.08.2022.(wtorek), 17:30 - Kobiór, Centralna 117

Grodno Leśnik Kobiór - MKS Lędziny 2:4(2:1)

0:1 - Sebastian Rzepa, 8 min

1:1 - Przemysław Chęś, 29 min

2:1 - Przemysław Chęś, 34 min

2:2 - Grzegorz Kostrzewa, 66 min

2:3 - Sebastian Rzepa, 70 min

2:4 - Grzegorz Kostrzewa, 90+3 min

Sędziowali: Jakub Borkowski (główny) oraz Jacek Bielecki i Witold Wróbel (asystenci)

Leśnik: Paweł Utrata - Adam Grolik (83.Dawid Kreczmer), Dawid Fluder, Rafał Białas, Bartosz Kozyra (71.Dorian Weiner) - Adrian Chrobok, Karol Machalica, Igor Gaj (46.Mateusz Kyrcz) - Marcin Myszor (60.Sebastian Suchan), Łukasz Baran (73.Wojciech Zdziebło), Przemysław Chęś.

Rezerwowi: Tymon Mostowski, Kacper Gniadek.

Trener: Łukasz Morcinek.

MKS: Wojciech Majer (46.Kamil Kucharczyk) - Marek Todorski, Sebastian Krakowiak (40.Kamil Ingram), Jacek Wesecki (70.Kacper Śmigiel), Jakub Kaziszyn (62.Mateusz Firlej), Grzegorz Kostrzewa, Łukasz Gardawski (46.Dariusz Zygma), Sebastian Rzepa, Karol Nowrocki (46.Dawid Piekielny), Dawid Pułtorak (46.Jakub Szachnitowski), Michał Nagi.