LKS Brzeźce Gospodarze

br. samobójcza
Brzeźce, Ofiar Faszyzmu

Jakub Tomala druga żółta, faul
Marcel Winiarski od razu, niesp.zach.

Kamil Pudełko
Julian Kajdasz
Adam Pisarczuk

Krzysztof Marcisz Opieka medyczna
Waldemar Wuzik Kierownik drużyny
Andrzej Spychała Drugi trener
Odrobiński Damian Trener
Wojciech Czwiorok Fizjoterapeuta
Adrian Cebula Fizjoterapeuta
Łukasz Morcinek Trener
Amanda Chrobok Opieka medyczna
Angelika Kozub Kierownik drużyny

08.08.2022

W I rundzie Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Tychy, B-klasowe KS Brzeźce przegrało z Grodno Leśnikiem Kobiór 1:5(0:2). Dwie bramki dla Leśnika strzelił Patryk Maiczek, a po jednym Łukasz Baran, Rafał Pasternak oraz Grzegorz Seweryn.

Mecz pucharowy, który był debiutem nowego trenera - Łukasza Morcinka rozpoczął się znakomicie. Już w 7 minucie Kobiórzanom prowadzenie dał nowy nabytek - Łukasz Baran. W 27 minucie strzałem z rzutu wolnego prowadzenie podwyższył Patryk Maiczek. Wynik mógł być wyższy, ale wspomniany wcześniej Maiczek oraz Bartosz Gogol obijali poprzeczkę bramki Brzeźc. Kiedy w 38 minucie zawodnik Brzeźc dostał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę, pewne było, że gospodarzom będzie już bardzo trudno cokolwiek zdziałać w tym meczu.

Leśnik natomiast dalej grał swoje, czego efektem były trzy kolejne gole w drugiej połowie. Najpierw, na samym początku bramkę zdobył Rafał Pasternak. Później sędzia podyktował dla Leśnika dwa rzuty karne - pierwszego wykorzystał Patryk Maiczek, a drugiego Grzegorz Seweryn. Końcowy wynik mógł i powinien być taki sam jak w czerwcu - czyli 0:5. Ale Brzeźce, grające w dziewięciu, po drugiej czerwonej kartce strzeliły gola. A właściwie strzelił go Leśnik, po nieporozumieniu stopera z bramkarzem.

Leśnik po raz pierwszy od 10 lat awansował do II rundy Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Tychy. Brawo! Teraz czekamy na wylosowanie przeciwnika, a mecz 1/8 finału odbędzie się 31 sierpnia.

07.08.2022.(niedziela), 17:00 - Brzeźce, Ofiar Faszyzmu

KS Brzeźce - Grodno Leśnik Kobiór 1:5(0:2)

0:1 - Łukasz Baran, 7 min

0:2 - Patryk Maiczek, 27 min

0:3 - Rafał Pasternak, 49 min

0:4 - Patryk Maiczek, 56 min (karny)

0:5 - Grzegorz Seweryn, 62 min (karny)

Sędziowali: Tomasz Kuźniarz (główny) oraz Marek Modrzik i Marcin Tokarz (asystenci)

Brzeźce: Krzysztof Poręba - Jakub Tomala, Aleksander Stawowy (70.Kamil Pudełko), Marcel Winiarski, Marcin Śmieja, Piotr Czernecki, Szymon Szendera, Maciej Kaletka (74.Adam Pisarczuk), Patryk Śleziona (65.Julian Kajdasz), Konrad Tomala, Tadeusz Gwiazda.

Rezerwowi: -.

Trener: Damian Odrobiński.

Leśnik: Paweł Utrata - Bartosz Kozyra, Rafał Białas, Dawid Fluder, Karol Machalica (71.Adam Grolik) - Adrian Chrobok, Grzegorz Seweryn, Rafał Pasternak - Bartosz Gogol (60.Mateusz Kyrcz), Łukasz Baran (71.Tymon Mostowski), Patryk Maiczek (56.Sebastian Suchan).

Rezerwowi: Piotr Chrobok, Dawid Kreczmer.

Trener: Łukasz Morcinek.

Żółte kartki: Jakub Tomala (35.faul, 38.faul), Tadeusz Gwiazda (68.faul).

Czerwone kartki: Jakub Tomala (38.Brzeźce, druga żółta), Marcel Winiarski (71.Brzeźce, niesp.zach.)