Autor:

Kamil Giel

Utworzono:

12.06.2022

W 30 kolejce klasy A LKS Grodno Leśnik Kobiór pokonał Znicz Jankowice 4:3(1:2) strzelając zwycięskiego gola w doliczonym czasie gry! Dwie bramki zdobył Rafał Pasternak, a po jednej Radomir Kowalski (z karnego) oraz Patryk Stefaniak.

Mecz rozpoczął się od szybko zdobytej bramki przez gości, a autorem jej w 6 minucie był Kamil Bałuch. Kobiórzanie jednak szybko wyrównali - nieco ponad 10 minut później bramkę zdobył Rafał Pasternak. Kiedy wydawało się, że do przerwy będzie remis, to po błędzie obrońcy Kamil Bałuch zdobył gola do szatni i znów wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Kobiórzanie na początku drugiej połowy dążyli do wyrównania i udało się to w 60 minucie, a gola znów zdobył Rafał Pasternak. Osiem minut później sędzia z Podokręgu Sosnowiec podyktował rzut karny po faulu na Grzegorzu Sewerynie. Skutecznym egzekutorem jedenastki okazał się Radomir Kowalski. Jednak do końca meczu było ponad 20 minut i jak na derby przystało nikt do końca nie odpuszczał. Niestety, zespół z Jankowic w 78 minucie wyrównał stan meczu, a gola zdobył ich najlepszy strzelec - Łukasz Bałuch. Najważniejsza akcja meczu miała miejsce w drugiej minucie doliczonego czasu gry. Patryk Stefaniak po akcji lewą stroną zszedł na prawą nogę i strzałem z 16 metrów pokonał bramkarza gości i Kobiórzanie mogli fetować zwycięstwo.

Dzięki tej wygranej Leśnik zakończył sezon na 8 miejscu w tabeli.

11.06.2022.(sobota), 17:00 - Kobiór, Centralna 117

Grodno Leśnik Kobiór - Znicz Jankowice 4:3(1:2)

4:3 - Patryk Stefaniak, 90+2 min

Sędziowali: Marcin Kwiecień (główny) oraz Artur Grzelec i Filip Kwiecień (asystenci) - Podokręg Sosnowiec.

Leśnik: Michał Woźnica - Adam Grolik, Aleksander Skrobol, Radomir Kowalski, Patryk Stefaniak - Grzegorz Seweryn, Adrian Chrobok, Bartosz Kozyra (80.Paweł Pasternak), Rafał Pasternak (88.Dawid Kreczmer), Mateusz Kyrcz (46.Kacper Gniadek) - Patryk Maiczek (46.Dawid Jakubczyk).

Rezerwowi: Tymon Mostowski.

Trener: Mirosław Woźnica.

Znicz: Przemysław Niesyto - Wojciech Pośpiech, Szymon Przybyłka, Wojciech Kokot, Michał Pustelnik, Dominik Wieciech (84.Paweł Stencel), Mateusz Bałuch, Dominik Serafin, Mateusz Adamus (70.Andrii Konsovych), Łukasz Bałuch, Kamil Bałuch.