Autor:

Kamil Giel

Utworzono:

28.05.2022

W 28 kolejce klasy A LKS Grodno Leśnik Kobiór pokonał trzeci w tabeli LKS Woszczyce 2:0(0:0). Bramki strzelali Rafał Białas (z karnego) oraz Rafał Pasternak.

W pierwszej połowie kibice zgromadzeni na obiekcie w Kobiórze nie zobaczyli goli. W drugiej jednak zobaczyli dwa i to oba dla gospodarzy. Sędzia na początku drugiej połowy - w 53 minucie wskazał na rzut karny po faulu na Patryku Stefaniaku. Po kilku niewykorzystanych jedenastkach przez Kobiórzan do strzału został wyznaczony Rafał Białas. Jak się okazało była to dobra decyzja, ponieważ nasz obrońca zamienił karnego na gola. Kilkanaście minut później wynik ustalił kapitan Leśnika - Rafał Pasternak, który po podaniu Karola Jakubczyka strzelił drugą bramkę dla Leśnika. Zatem Kobiórzanie wygrali 2:0 z trzecim w tabeli LKS-em Woszczyce.

Była to trzecia wygrana z rzędu Leśnika oraz pierwszy mecz w rundzie wiosennej bez straty gola. Brawo Leśnik!

28.05.2022.(sobota), 17:00 - Kobiór, Centralna 117

Grodno Leśnik Kobiór - LKS Woszczyce 2:0(0:0)

1:0 - Rafał Białas, 53 min (karny)

2:0 - Rafał Pasternak, 65 min

Sędziowali: Aleksandra Łapa (główny) oraz Paweł Kłyk i Mirosław Gretka (asystenci)

Leśnik: Michał Woźnica - Marcin Myszor (60.Bartosz Kozyra), Rafał Białas, Aleksander Skrobol, Błażej Kozyra - Radomir Kowalski (70.Dmytro Komnatovskyi), Adrian Chrobok (86.Kacper Gniadek), Rafał Pasternak, Grzegorz Seweryn, Patryk Stefaniak (84.Adam Grolik) - Karol Jakubczyk.

Rezerwowi: Mateusz Kyrcz, Dawid Kreczmer.

Trener: Mirosław Woźnica.

Woszczyce: Paweł Świętek - Aleksander Łomozik, Łukasz Michalski, Damian Poprawa, Łukasz Piórek, Robert Tkocz, Mateusz Muller, Dawid Kancelista, Karol Pitlok, Dawid Banaś (70.Piotr Stręk), Krzysztof Michalski.

Rezerwowi: Tomasz Pietrzok, Marek Mazur, Kamil Brożyński.

Trener: Marek Mazur.

Żółte kartki: Adrian Chrobok (58.faul), Błażej Kozyra (73.faul), Grzegorz Seweryn (73.niesp.zach.), Rafał Białas (90+1.faul) - Dawid Banaś (19.niesp.zach.), Dawid Kancelista (45.niesp.zach.), Krzysztof Michalski (52.niesp.zach.), Robert Tkocz (54.faul), Łukasz Michalski (57.niesp.zach.).