Autor:

Kamil Giel

Utworzono:

01.03.2022

w pierwotnym terminie (13 listopada, 13:30) odwołany z powodu zagrożenia epidemicznego / w drugim terminie (5 marca, 15:00) odwołany na wniosek gospodarzy

W zaległym meczu 15 kolejki klasy A, Znicz Jankowice rozgromił na własnym boisku Leśnika Kobiór aż 5:1(3:0). Jedynego gola Leśnika strzelił Rafał Pasternak.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla Leśnika. Już na początku meczu obrońca Leśnika faulował gracza Znicza i mieliśmy rzut karny - i 1:0. Później Leśnik doszedł do głosu, ale nie wykorzystywał stuprocentowych sytuacji. Niestety zemściło się to pod koniec pierwszej połowy gdzie Znicz ukłuł dwa razy i do przerwy było 3:0. Wydawało się, że jest już po meczu, ale nic bardziej mylnego - Leśnik cały czas miał swoje sytuacje. Jedną z nich wykorzystał Rafał Pasternak i zdobył gola na 3:1. Gospodarze jednak kontrowali Leśnika i w ostatniej części meczu zdobyli jeszcze dwie bramki i derby zakończyły się wynikiem 5:1.

Po trzeciej porażce z rzędu sytuacja w tabeli Kobiórzan jest coraz gorsza. Znicz ma aktualnie 2 punkty więcej i zepchnął Kobiórzan na 11 miejsce w tabeli. Leśnik ma tylko 4 punkty przewagi nad przedostatnim LKS-em Gardawice. W niedzielę, 1 maja, kolejny mecz o "6 punktów". Rywalem będzie Siódemka Tychy, która w sobotę wygrała w Jankowicach ze Zniczem... 5:1.

27.04.2022.(środa), 17:30 - Jankowice, Żubrów 36

Znicz Jankowice - Grodno Leśnik Kobiór 5:1(3:0)

1:0 - Kamil Bałuch, 2 min (karny)

2:0 - Łukasz Bałuch, 36 min

3:0 - Łukasz Bałuch, 42 min

3:1 - Rafał Pasternak, 78 min

4:1 - Andrii Vonsovych, 83 min

5:1 - Michał Pustelnik, 88 min

Znicz: Mateusz Faj - Paweł Oszek, Dominik Serafin, Michał Pustelnik, Szymon Przybyłka, Kacper Kamiński (60.Wojciech Pośpiech), Mateusz Bałuch, Łukasz Bałuch (75.Paweł Paliczka), Kamil Bałuch (70.Andrii Vonsovych), Mateusz Szuster, Krzysztof Krawczyk (85.Kamil Kosek)

Rezerwowi: Przemysław Niesyto, Mateusz Adamus.

Trener: Kamil Czerwiński.

Leśnik: Michał Woźnica - Radomir Kowalski, Rafał Białas, Aleksander Skrobol, Błażej Kozyra (46.Marcin Myszor) - Patryk Stefaniak (79.Mateusz Kyrcz), Adrian Chrobok (65.Rafał Ulman), Grzegorz Seweryn, Rafał Pasternak, Karol Jakubczyk - Dawid Jakubczyk (40.Dmytro Komnatovskyi)

Rezerwowi: Oskar Terlecki, Dawid Kreczmer, Kacper Gniadek.

Trener: Mirosław Woźnica.

Żółte kartki: Szymon Przybyłka (21.), Kacper Kamiński (61.) - Radomir Kowalski (7.).