Najciekawsze mecze: sezon 2018/2019

Sezon 2018/2019 będziemy miło wspominać. Kobiórzanie zajęli pierwsze miejsce w klasie B i awansowali szczebel wyżej (wyprzedziliśmy Polonię II Łaziska o 1 punkt i Gardawice o 3 punkty).

Po 13 kolejce traciliśmy do lidera z Łazisk aż 7 punktów, a do końca sezonu nie było wiadomo, czy drugie miejsce w tabeli też da awans. Więc bezpośredni mecz pomiędzy Leśnikiem a Polonią II był decydujący. Jeśli Kobiórzanie nie zdobyli by trzech punktów - pożegnali by się z marzeniami o awansie (w pierwszym meczu Polonia II rozgromiła u siebie Leśnika aż 6:0). Po golu Maksymiliana Kloca w 34 minucie, Leśnik wygrał 1:0 i ciągle liczył się w walce o awans:

Relacja z meczu Leśnik - Polonia II (1:0) tutaj>>.

Po tym zwycięstwie, wciąż traciliśmy 4 punkty do Polonii i musieliśmy wygrywać wszystko do końca (oraz liczyć na potknięcia Polonii) by myśleć o pierwszym miejscu. Dwukrotnie "pomogły" nam rezerwy MKS-u Lędziny. Kobiórzanie potknęli się grając z MKS-em (1:1), ale po meczu okazało się, że Lędziny wystawiły nieuprawnionego zawodnika i skończyło się walkowerem. W przedostatniej kolejce Lędziny wygrały z Polonią II 1:0 (w między czasie Łaziska straciły punkty w Goczałkowicach), a Leśnik wygrał bardzo ważne spotkanie w Gardawicach, również z liczącym się o awans tamtejszym LKS-em. Do przerwy prowadziliśmy 0:2, po golach Karola Jakubczyka i Bartosza Kozyry. Gospodarze na początku drugiej połowy strzelili gola kontaktowego (Dawid Kancelista - aktualnie zawodnik LKS-u Woszczyce), ale w 66 minucie swojego drugiego gola w tym meczu zdobył Jakubczyk. Skończyło się wynikiem 1:3.

Relacja z meczu Gardawice - Leśnik (1:3) tutaj>>.

Po tej kolejce Leśnik został liderem i pozostało tylko, albo aż, wygrać u siebie z Wisłą Małą. W 31 minucie Jakubczyk wyprowadził Kobiórzan na prowadzenie, ale niespodziewanie goście w samej końcówce pierwszej połowy wyrównali. W drugiej połowie gole dla Leśnika strzelili Bartosz Kozyra (61 minuta) oraz Marcin Koterla (72 minuta) i Leśnik jedną nogą był w klasie A. Nerwowo zrobiło się w 83 minucie, kiedy to goście zdobyli gola kontaktowego, a chwilę później jeden z graczy Wisły wyleciał z boiska za czerwoną kartkę. W doliczonym czasie sędzia pokazał jeszcze trzy czerwone (jedna dla Leśnika i dwie kolejne dla Wisły), ale mecz zakończył się wynikiem 3:2 i Kobiórzanie świętowali powrót do klasy A.

Relacja z meczu Leśnik - Wisła Mała (3:2) tutaj>>.

Warty do odnotowania jest także mecz 7 kolejki w Warszowicach. Padło tam aż 9 goli, a spotkanie zakończyło się hokejowym wynikiem 4:5.

Relacja z meczu Warszowice - Leśnik (4:5) tutaj>>.