3 kolejka klasy A - zapowiedź

W 3 kolejce klasy A Leśnika czeka bardzo trudne zadanie. Kobiórzanie zmierzą się na własnym boisku z GTS-em Bojszowy. Zespół z Kobióra po 2 kolejkach ma 1 punkt - po remisie u siebie z Polonią II Łaziska Górne. W minionej kolejce Kobiórzanie, grając w mocno osłabionym składzie przegrali z Woszczycami 3:1. Bojszowy są to za wiceliderem z imponującym stosunkiem bramkowym 13:1. Pamiętajmy jednak, że to dopiero 2 kolejki. Bojszowy wygrały w pierwszej kolejce z Woszczycami na wyjeździe aż 1:6, ale wszystkie 6 bramek strzelili po zejściu pierwszego bramkarza Woszczyc. W minioną sobotę rozbili Iskrę II aż 7:0, ale tydzień wcześniej zespół z Pszczyny przegrał na ZECie aż 11:0. Zespół z Bojszów jest jednym z kandydatów do awansu. GTS od 2008 roku do 2016 grał cały czas w IV lidze. W 2016 spadł do okręgówki i rok później do klasy A i w kolejnym sezonie był bardzo bliski spadku do klasy B (15 miejsce w klasie A). W minionym sezonie GTS zajął 5 miejsce. Bojszowanie z pewnością chcą wrócić do IV ligi, a pierwszym krokiem będzie awans w tym sezonie do okręgówki. Z racji tego, że GTS zawsze grał w wyższych ligach, w XXI wieku obie drużyny spotkały się w oficjalnych meczach tylko 2 razy - w Pucharze Polski. W 2008 roku za czasów Roberta Szustera Leśnik wygrał 3:2, a w 2015 takim samym stosunkiem wygrały Bojszowy.

Teraz liczymy na zacięte widowisko i pierwsze zwycięstwo Leśnika w tym sezonie.

Ostatnie mecze Leśnika z Bojszowami

30.09.09. Leśnik - Bojszowy 3:2 (PP)

01.08.15. Leśnik - Bojszowy 2:3 (PP) -> relacja z meczu tutaj>>.

Bilans ogólny Leśnika: 1-0-1, bramki: 5-5.

Bilans meczów w Kobiórze: 1-0-1, bramki: 5-5.

3 KOLEJKA A-KLASY

24.08.2019.(sobota), 17:00 - Kobiór

Leśnik Kobiór - GTS Bojszowy

Zapraszamy wszystkich kibiców na mecz.