24 kolejka - podsumowanie

24 kolejka klasy A została zdominowana przez gospodarzy meczów. Siedem wygranych przy jednej porażce, oraz bilans bramkowy 26-7. W sobotę, wszystkie siedem meczów wygrali gospodarze. Dalej jak walec idzie Piast GOL, który pokonał rewelację wiosny - Fortunę Wyry 4:1. Dla lidera była to już ósma wygrana z rzędu. Wiceliderem pozostał Leśnik, który pokonał u siebie 2:0 Krupińskiego Suszec. Z powodu porażek kilku zespołów, Kobiórzanie mają już siedem punktów przewagi nad szóstą Fortuną. Leśnikowi po piętach depcze Ogrodnik, który wygrał bardzo trudny mecz z piątym Sokołem Wola (3:2) i przeskoczył go w tabeli. Kolejną porażkę zanotowała Studzionka, tym razem w Bieruniu Starym 3:2. Studzionka spadła na czwarte miejsce w tabeli. Pierwsze zwycięstwo odniósł LKS Woszczyce, który pokonał u siebie Znicza Jankowice 4:1, mimo tego, że przegrywał do przerwy 0:1 i od 44 minuty grał w dziesięciu po czerwonej kartce. Bardzo ciekawie było na dole tabeli. Do sensacji doszło w Kryrach, gdzie Czapla rozgromiła Gardawice aż 7:0. Mało tego, wszystkie siedem bramek padło w pierwszej połowie! Równie ważne zwycięstwo odniosła Stal, która wygrała w Tychach z Siódemką 0:1. Dla Stali była to pierwsza wyjazdowa wygrana w tym sezonie, a sytuacja Siódemki stała się nieciekawa - tylko dwa punkty przewagi nad czternastymi "Rułami". W bezpośrednim pojedynku Rudołtowice pokonały Frydek 3:0. Sytuacja Frydka jest coraz gorsza - trzy punkty straty do Czapli i siedem do Rudołtowic - do tego dochodzi perspektywa, że do B-klasy mogą spaść dwa zespoły.

Zwycięstwa gospodarzy: 7 (87,5%)

Remisy: 0 (0%)

Zwycięstwa gości: 1 (12,5%)

Gole: 33

Średnia goli na mecz: 4,125

Gole w pierwszej połowie: 19 (57,6%)

Gole w drugiej połowie: 14 (42,4%)

Gole między 1 a 15 minutą: 6 (18,2%)

Gole między 16 a 30 minutą: 7 (21,2%)

Gole między 31 a 45 minutą: 6 (18,2%)

Gole między 46 a 60 minutą: 5 (15,2%)

Gole między 61 a 75 minutą: 3 (9,1%)

Gole między 76 a 90 minutą: 6 (18,2%)

Najwięcej bramek: 7 - Czapla - Gardawice 7:0

Najmniej bramek: 1 - Siódemka - Stal 0:1

Bramki gospodarze: 26 (78,8%)

Bramki goście: 7 (21,2%)

Hat-tricki: 0

Bramki samobójcze: 0

Zapraszam do obejrzenia wszystkich wyników, strzelców i składów klikając tutaj>>, lub do wejścia w zakładkę "Seniorzy" -> "Terminarz A-klasy" i wybrać dany mecz.

Najlepsi strzelcy po 24 kolejce:

22 - Bałuch Kamil (Znicz)

21 - Rzepa Jakub (Piast GOL)

17 - Stenzel Damian (Piast GOL), Wieczorek Daniel (Krupiński)

Pełną klasyfikację strzelców można znaleźć tutaj>>.