1 kolejka - podsumowanie

W 1 kolejce klasy A padło stosunkowo mało bramek w stosunku do tego co oglądalismy wiosną - bo "tylko" 3,71 gola na mecz. Najwięcej padło w sobotnim meczu Rudołtowic z Siódemką gdzie padł remis 3:3. Najmniej zaś w Gardawicach, gdzie tamtejszy LKS pokonał Sokół Wola po golu w 8 minucie. Spadkowicze radzili sobie w kratkę. Ogrodnik przegrał w Kobiórze z Leśnikiem 2:1 po bramce w czwartej minucie doliczonego czasu gry. Natomiast Piast GOL Bieruń rozbił w derbach Unię 1:4, grając od 45 minuty w dziesiątkę po czerwonej kartce. Niespodziewanie, bo aż 4:1, Krupiński pokonał u siebie beniaminka z Wyr.

W poniedziałek, 15 sierpnia kolejkę zakończyły dwa mecze. Wicemistrz poprzedniego sezonu - LKS Studzionka, niespodziewanie przegrał u siebie z LKS-em Frydek 1:2, mimo, że prowadził do przerwy 1:0. Warto zaznaczyć fakt, że zwycięskiego gola dla Frydka zdobył ich najlepszy snajper - Tomasz Kapica, który był nieobecny wiosną z powodu kontuzji. Blisko sensacji również była Czapla, która grała u siebie z Woszczycami. Po straconym golu w pierwszej połowie, wyrównała stan meczu na początku drugiej. Niestety sił starczyło do 92 minuty, kiedy zwycięskiego gola dla "Dzików" zdobył były zawodnik Leśnika - Radomir Kowalski. Swój debiut w Woszczycach i to odrazu przeciwko swojemu byłemu klubowi, zaliczył wieloletni bramkarz Czapli - Damian Biolik.

Zwycięstwa gospodarzy: 3 (42,9%)

Remisy: 1 (14,3%)

Zwycięstwa gości: 3 (42,9%)

Gole: 26

Średnia goli na mecz: 3,71

Gole w pierwszej połowie: 10 (38,5%)

Gole w drugiej połowie: 16 (61,5%)

Gole między 1 a 15 minutą: 4 (15,4%)

Gole między 16 a 30 minutą: 4 (15,4%)

Gole między 31 a 45 minutą: 2 (7,7%)

Gole między 46 a 60 minutą: 5 (19,2%)

Gole między 61 a 75 minutą: 3 (11,5%)

Gole między 76 a 90 minutą: 8 (30,8%)

Najwięcej bramek: 6 - Rudołtowice-Siódemka 3:3

Najmniej bramek: 1 - Gardawice - Sokół 1:0

Bramki gospodarze: 13 (50%)

Bramki goście: 13 (50%)

Hat-tricki: 0.

Bramki samobójcze: 0.

Zapraszam do obejrzenia wszystkich wyników, strzelców i składów klikając tutaj>>, lub do wejścia w zakładkę "Seniorzy" -> "Terminarz A-klasy" i wybrać dany mecz.

Najlepsi strzelcy po 1 kolejce:

2 - Cudek Filip (Piast GOL), Kotkowski Mikołaj (Siódemka)

Pełną klasyfikację strzelców można znaleźć tutaj>>.