Wygrywamy z wiceliderem!

W 10 kolejce klasy A, Grodno Leśnik Kobiór wygrał z LKS-em Studzionką 2:1(1:1). Bramki dla Leśnika strzelili Rafał Pasternak oraz Dawid Fluder.

W pierwszej części spotkania obie drużyny nie stwarzały stuprocentowych sytuacji, ale to Leśnik znacznie częściej przebywał w okolicach pola bramkowego gości. Kobioórzanie dopięli swego w 26 minucie, kiedy to po podaniu z prawej strony Grzegorza Seweryna, Rafał Pasternak kapitalnym strzałem piętką skierował piłkę do bramki. Niestety radość gospodarzy nie trwała długo. Wiedzieliśmy że stałe fragmenty są groźną bronią przeciwnika i niestety po rzucie wolnym straciliśmy bramkę. I nie strzelił jej żaden z wysokich stoperów Studzionki, lecz jeden z niższych zawodników Leśnika - Patryk Maiczek. Napastnik Leśnika skierował piłkę głową do własnej bramki. Do przerwy remis.

W drugiej połowie Studzionka trochę śmielej atakowała, ale w ciągu dalszym Kobiórzanie mieli przewagę i tym razem stworzyli sobie kilka bardzo dobrych okazji. Najpierw strzał po ziemi Karola Machalicy zatrzymał się na słupku, później Rafał Pasternak wyszedł z połowy sam na sam z bramkarzem, ale za mocno wypuścił sobie piłkę i pierwszy do niej dopadł bramkarz Studzionki. Tuż przed końcem meczu, wprowadzony chwilę wcześniej Marcin Myszor nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Leśnik jednak walczył do końca. W doliczonym czasie gry, po centrze z rzutu wolnego zakotłowało się w polu karnym Studzionki. Najpierw jeden z zawodników Leśnika znów strzelił słupek, ale do odbitej piłki dopadł Dawid Fluder i skierował ją do bramki przeciwnika. Gracze Studzionki mocno protestowali, ponieważ domagali się odgwizdania faulu w ataku, ale sędzia uznał bramkę i kilkadziesiąt sekund później skończył mecz.

Była to pierwsza wygrana ze Studzionką w XXI wieku. BRAWO LEŚNIK!

08.10.2022.(sobota), 15:30 - Kobiór, Centralna 117

Grodno Leśnik Kobiór - LKS Studzionka 2:1(1:1)

1:0 - Rafał Pasternak, 26 min

1:1 - Patryk Maiczek, 29 min (samobójcza)

2:1 - Dawid Fluder, 90+2 min

Sędziowali: Paweł Łukaszczyk (główny) oraz Patryk Kolny i Natan Badura (asystenci)

Leśnik: Paweł Utrata - Bartosz Kozyra, Rafał Białas, Dawid Fluder, Karol Machalica - Grzegorz Seweryn (90.Rafał Ulman), Patryk Maiczek, Igor Gaj - Patryk Maiczek (80.Marcin Myszor), Rafał Pasternak (75.Bartosz Gogol), Przemysław Chęś.

Rezerwowi: Oskar Kłyk, Adam Grolik, Mateusz Kyrcz, Sebastian Suchan.

Trener: Łukasz Morcinek.

Studzionka: Szymon Dunat - Marcin Konieczny, Adam Bańczyk, Marcel Nycz (55.Kamil Szweda), Dominik Foks, Kacper Gołka, Karol Sodzawiczny, Marcin Czerwiński (77.Stanisław Kowalczyk), Marcin Domin, Błażej Bączkiewicz, Kamil Kreja.

Rezerwowi: Patryk Januszewicz.

Trener: Karol Sodzawiczny.

Żółte kartki: Karol Machalica (62.faul) - Marcin Domin (68.faul), Stanisław Kowalczyk (90+1.faul), Marcin Konieczny (90+5.niesp.zach.)

Relację z meczu można także zobaczyć tutaj>>.