Wygrana z Frydkiem

W 26 kolejce klasy A, Grodno Leśnik Kobiór pokonał LKS Frydek 4:2(3:0).

Pierwsza połowa została zdominowana przez Kobiórzan. Dwie bramki w ciągu trzech minut Przemysława Chęsia i jedna Łukasza Barana dały prowadzenie 3:0 po 22 minutach. Kobiórzanie mogli tych bramek strzelić kilka więcej, ale szfankowała skuteczność. Druga połowa również zaczęła się od mocnego uderzenia Leśnika - wpowadzony kilka minut wcześniej Patryk Maiczek podwyższył prowadzenie na 4:0. Niestety coś się zacięło i inicjatywę przejęli goście, czego efektem były dwie bramki - Piotra Żemły w 63 i Tomasza Kapicy 89 minucie. Ostatecznie trzy punkty zostały w Kobiórze.

Dziś punkty stracił zarówno Sokół Wola jak i Fortuna Wyry. Leśnik jest czwarty i traci do wicelidera jeden punkt, a nad szóstą Fortuną ma sześć przewagi. Kluczowe w kontekście baraży będą dwa następne mecze - właśnie za tydzień z Fortuną (wyjazd) oraz za dwa tygodnie z Sokołem (u siebie).

20.05.2023.(sobota), 17:00 - Centralna 117, 43-210 Kobiór

Grodno Leśnik Kobiór - LKS Frydek 4:2 (3:0)

1:0 - Przemysław Chęś, 13 min

2:0 - Przemysław Chęś, 16 min

3:0 - Łukasz Baran, 22 min

4:0 - Patryk Maiczek, 60 min

4:1 - Piotr Żemła, 63 min

4:2 - Tomasz Kapica, 89 min

Sędziowali: Krzysztof Kozanecki (główny) oraz Janusz Kania i Damian Krymiec (asystenci)

Leśnik: Paweł Utrata - Paweł Pasternak, Adam Grolik, Błażej Kozyra, Bartosz Kozyra - Adrian Chrobok, Grzegorz Seweryn, Igor Gaj - Dorian Weiner (50.Patryk Maiczek), Łukasz Baran (75.Mateusz Kyrcz), Przemysław Chęś.

Rezerwowi: Krzysztof Gruszka.

Trener: Łukasz Morcinek.

Frydek: Paweł Mika - Dawid Czempas, Tomasz Kapica, Marcin Kapustka, Grzegorz Maroszek, Karol Michalik (46.Artur Moroń), Damian Moroń, Jakub Szałaśny, Grzegorz Ulczak (85.Jakub Nocoń), Ireneusz Zdziech, Piotr Żemła.