Wygrana na koniec rundy

W 15 kolejce klasy A, Grodno Leśnik Kobiór wygrał z LKS-em Woszczyce 3:1(1:1). Dwie bramki dla Leśnika strzelił kapitan - Rafał Pasternak, a jedną dołożył Patryk Maiczek. Dla gości trafił były zawodnik Leśnika - Karol Jakubczyk.

W pierwszej części spotkania niewiele się działo. Mecz otworzył się dopiero w 31 minucie, kiedy po dobrej akcji, Rafał Pasternak skierował piłkę do bramki z kilku metrów. Chwilę później mogło być 2:0, ale strzał Adriana Chroboka trafił w słupek. Ten sam zawodnik powinien podwyższyć prowadzenie na koniec pierwszej połowy. Kobiórzanie wyszli z kontrą, praktycznie z własnego pola karnego, dwóch na jednego, Łukasz Baran podał do Chroboka, który wyszedł sam na sam, ale strzelił minimalnie obok bramki. Zamiast schodzić do przerwy z trzybramkowym prowadzeniem, Kobiórzanie stracili bramkę w drugiej minucie doliczonego czasu gry. Centra z rzutu rożnego i po strzale głową Karol Jakubczyka, piłka zatrzepotała w siatce.

Druga połowa rozpoczęła się od lekkiej przewagi gości i od dwóch strzałów. Ale to Kobiórzanie wyszli na prowadzenie po bardzo ładnym uderzeniu z 20 metrów Rafała Pasternaka. Chwilę później w sytuacji sam na sam, bramkarz Woszczyc okazał się lepszy od Igora Gaja. W 72 minucie było już 3:1. Dobra akcją prawą stroną Rafała Pasternaka, wyłożenie na jedenasty metr do Patryka Maiczka, który strzałem po ziemi ustalił wynik spotkania. Mecz się otworzył i w ostatnich minutach obie drużyny mogły jeszcze strzelić bramki, ale wynik spotkania nie uległ zmianie.

Kobiórzanie kończą rundę z 26 punktami na koncie (6 lub 7 miejsce - w zależności od wyniku zaległego meczu Piast GOL - Krupiński) z siedmioma, lub ośmioma punktami straty do lidera.

12.11.2022.(sobota), 13:30 - Kobiór, Centralna 117

Grodno Leśnik Kobiór - LKS Woszczyce 3:1(1:1)

1:0 - Rafał Pasternak, 31 min

1:1 - Karol Jakubczyk, 45+2 min

2:1 - Rafał Pasternak, 61 min

3:1 - Patryk Maiczek, 73 min

Sędziowali: Sebastian Frenke (główny) oraz Marcin Knopek i Zbigniew Adamczyk (asystenci) - Podokręg Rybnik.

Leśnik: Paweł Utrata - Adam Grolik, Rafał Białas, Dawid Fluder, Karol Machalica - Adrian Chrobok, Igor Gaj, Łukasz Baran (50.Bartosz Gogol) - Patryk Maiczek (85.Marcin Myszor), Rafał Pasternak (90.Sebastian Suchan), Przemysław Chęś (86.Kamil Weiner).

Rezerwowi: Oskar Kłyk, Mateusz Kyrcz.

Trener: Łukasz Morcinek.

Woszczyce: Damian Biolik - Eryk Buchalik (68.Marcin Pawłowski), Aleksander Skrobol (82.Arkadiusz Miguła), Damian Poprawa (75.Tomasz Pietrzok), Dawid Banaś, Radomir Kowalski (45.Mateusz Muller), Robert Tkocz, Dawid Jakubczyk, Kamil Adamczyk, Dawid Kancelista, Karol Jakubczyk.

Rezerwowi: Łukasz Piórek, Rafał Małecki.

Trener: Stanisław Gaża.

Żółte kartki: Patryk Maiczek (60.niesp.zach.), Marcin Myszor (84.faul), Dawid Fluder (87.faul) - Radomir Kowalski (45.niesp.zach.), Mateusz Muller (60.faul), Eryk Buchalik (67.faul).

Relację z meczu można także zobaczyć tutaj>>.