Sokół w finale

W meczu barażowym o awans do klasy okręgowej Sokół Wola pokonał Grodno Leśnik Kobiór 3:1(0:0).

Według relacji ze strony Sokoła, na trybunach zasiadło aż 520 widzów! Co pokazuje jakim dobrym pomysłem ze strony Śląskiego Związku Piłki Nożnej były baraże o awans. Mecz mógł się kapitalnie rozpocząć dla Leśnika. W 10 minucie sędzia podyktował jedenastkę dla Kobiórzan. Niestety strzał Łukasza Barana z 11 metrów obronił bramkarz Sokoła. W pierwszej połowie bramki nie padły. Za to druga rozpoczęła się od mocnego uderzenia - na początku gospodarze po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i strzale Rafała Kuli, wyszli na prowadzenie. Na szczęście, już minutę później był remis - bramkę dla Leśnika strzelił Patryk Maiczek. W 69 minucie straciliśmy drugiego gola - tym razem bezpośrednio z rzutu wolnego uderzył Tomasz Porczyński. Dwie minuty później mecz był praktycznie rozstrzygnięty, gracz Sokoła - Kacper Kudyba, wykorzystał błąd obrońcy i w sytuacji sam na sam ustalił wynik spotkania. Kobiórzanie atakowali do końca meczu, ale nie udało się odrobić starty dwóch bramek.

Dziękujemy seniorów za emocjonujący sezon. Sokołowi gratulujemy awansu do finału, w którym zmierzy się z LKS-em Studzionka.

17.06.2023.(sobota), 17:00 - Pszczyńska 7, 43-225 Wola

Sokół Wola - Grodno Leśnik Kobiór 3:1(0:0)

1:0 - Rafał Kula, 54 min

1:1 - Patryk Maiczek, 55 min

2:1 - Tomasz Porczyński, 69 min

3:1 - Karol Kudyba, 71 min

Sędziowali: Dawid Konieczny (główny) oraz Tomasz Ryguła i Mateusz Dragon (asystenci)

Sokół: Wojciech Kołek - Jakub Faruga, Miłosz Janosz, Jakub Jucha, Kacper Kudyba (86.Dawid Hamerla), Karol Kudyba (45.Adrian Sosna), Rafał Kula (60.Tomasz Porczyński), Nikodem Madeja, Wojciech Morkisz, Filip Niesyto (73.Marcin Opołka), Jakub Szmidt (87.Marek Gruszka).

Rezerwowi: Piotr Kwaśniewski, Miłosz Niesyto, Bartosz Piwowar.

Trener: Mirosław Madeja.

Leśnik: Paweł Utrata - Paweł Pasternak (55.Mateusz Kyrcz), Adam Grolik, Błażej Kozyra (80.Rafał Białas), Bartosz Kozyra (87.Kamil Weiner) - Grzegorz Seweryn, Adrian Chrobok, Igor Gaj - Patryk Maiczek (70.Bartosz Gogol), Łukasz Baran, Przemysław Chęś.

Rezerwowi: Dawid Kreczmer, Marcin Myszor.

Trener: Łukasz Morcinek.

Żółte kartki: Jakub Szmidt (34.), Tomasz Porczyński (84.) - Patryk Maiczek (2.), Przemysław Chęś (19.), Paweł Pasternak (50.), Mateusz Kyrcz (65.), Grzegorz Seweryn (65.).

w 10 minucie Łukasz Baran (Leśnik) nie wykorzystał rzutu karnego (Wojciech Kołek obronił)

Relację z meczu można także zobaczyć tutaj>>.