Porażka z liderem

W 25 kolejce klasy A, lider - LKS Studzionka pokonał Leśnika Kobiór 3:2(2:1).

Mecz rozpoczął się znakomicie dla Leśnika. W 18 minucie za sprawą Karola Jakubczyka goście wyszli na prowadzenie. Później jednak dwa mocne uderzenia gospodarzy w ciągu pięciu minut (gole Roberta Dunata i Kamila Szwedy), sprawiły, że Studzionka prowadziła do przerwy 2:1. W drugiej połowie Leśnik musiał odrabiać straty. Kobiórzanom, a konkretnie Karolowi Jakubczykowi udało się zdobyć gola na 2:2, ale sędzia odgwizdał spalonego. Zamiast 2:2, kilka chwil później było już 3:1 i sytuacja Leśnika była coraz gorsza. Kobiórzanie nie poddawali się, czego efektem była bramka Radomira Kowalskiego w 75 minucie z rzutu wolnego. Niestety na więcej nie starczyło czasu i pierwsza porażka od 18 meczów stałą się faktem.

Porażka ta sprawiła, że tracimy do lidera ze Studzionki już 9 punktów, więc aby ich przeskoczyć w tabeli, Kobiórzanie w czterech ostatnich musieli by zdobyć 12 punktów, a Studzionka w swoich trzech ostatnich - maksymalnie dwa.

3:2 - Radomir Kowalski, 75 min

Sędziowali: Paweł Dziopak (główny) oraz Sebastian Hutny i Tomasz Kuźniarz (asystenci)

Studzionka: Szymon Dunat - Marcin Konieczny, Robert Dunat, Kamil Szweda (79.Adam Bańczyk), Marek Skipioł, Aleksander Skipioł (75.Mateusz Dragon), Kajetan Idus (27.Artur Gaciek), Karol Sodzawiczny, Marcin Domin, Błażej Bączkiewicz (68.Marcin Czerwiński), Radosław Rakowski.

Rezerwowi: Filip Kozik, Stanisław Kowalczyk, Dominik Foks.

Trener: Karol Sodzawiczny.

Leśnik: Michał Woźnica - Adam Grolik (46.Marcin Myszor), Aleksander Skrobol, Radomir Kowalski, Mateusz Czechowski - Dawid Jakubczyk (85.Bartosz Gogol), Adrian Chrobok (55.Patryk Maiczek), Rafał Pasternak, Rafał Białas, Grzegorz Seweryn (65.Bartosz Kozyra), Karol Jakubczyk.

Rezerwowi: Rafał Ulman, Rafał Sosnowski, Krzysztof Jaromin.

Trener: Mirosław Woźnica

Żółte kartki: Aleksander Skipioł (43.faul), Radosław Rakowski (53.faul), Marcin Czerwiński (90.faul) - Dawid Jakubczyk (51.niesp.zach.)

Relację z meczu można także zobaczyć tutaj>>.