Najciekawsze mecze: sezon 2017/2018

Mimo, że w sezonie 2017/2018 zajęliśmy dopiero 8 miejsce w B-klasie, to byliśmy świadkami conajmniej kilku fascynujących meczy. Leśnik był bardzo groźny u siebie, natomiast na wyjeździe nie potrafił wygrać meczu.

W 9 kolejce przyszło nam grać wyjazdowy mecz z rezerwami LKS-u Goczałkowice Zdrój. Spotkanie nie zostało rozegrane na normalnym boisku, lecz na bagnie i wodzie. Pierwsze 22 minuty tego meczu to nokaut. Hat-tricka skompletował Adam Złotek. Na przerwę Leśnik schodził z nadzieją odrobienia strat - tuż przed przerwą gola z rzutu karnego zdobył Paweł Paliczka. A kilkadziesiąt sekund po wznowieniu gry w drugiej połowie, kontaktowego gola zdobył Rafał Białas. Na 20 minut przed końcem Leśnik dopiął swego, a pomógł w tym obrońca Goczałkowic - który zdobył kuriozalną bramkę samobójczą. Emocji do końca było coraz więcej. Czwartego gola w tym meczu mógł zdobyć Adam Złotek, lecz w 80 minucie wykonywany przez niego rzut karny obronił Paweł Targiel. Na 3 minuty przed końcem Paweł Paliczka mógł dobić gospodarzy, lecz uratował ich bramkarz.

Relacja z meczu Goczałkowice II - Leśnik (3:3) tutaj>>.

Po 12 kolejce Kobiórzanie zajmowali miejsce w środku tabeli i przyszło im grać z liderem - MKS II Lędziny. Leśnik zagrał bezbłędny mecz i po golu Bartosza Kozyry (64 minuta) wygrał 1:0. Była to pierwsza porażka MKS-u od jedenastu kolejek, a Kobiórzanie potwierdzili jak mocni są na swoim boisku.

Relacja z meczu Leśnik - MKS II Lędziny (1:0) tutaj>>.

W przedostatniej kolejce Leśnik grał u siebie z Unią Bieruń Stary. Po pierwszej, słabej połowie wydawało się, że będzie to mecz do jednej bramki. Niestety, tą bramkę w 50 minucie zdobyli goście. W 65 minucie minucie na boisko wszedł Krzysztof Trela i całkowicie odmienił losy spotkania. W ciągu pięciu minut zdobył dwie bramki i wyprowadził Kobiórzan na prowadzenie. Goście walczyli do końca i w 80 minucie wyrównali. Jednak dwie bramki to było za mało, dla 36-letniego wówczas Krzysztofa Treli. 5 minut póżniej skompletował on hat-tricka (3 gole w 16 minut). Okazał się świetnym jokerem - Kobiórzanie dzięki temu zdobyli kolejne trzy punkty.

Relacja z meczu Leśnik - Unia Bieruń (3:2) tutaj>>.

Sezon 2018/2019 będziemy miło wspominać. Kobiórzanie zajęli pierwsze miejsce w klasie B i awansowali szczebel wyżej (wyprzedziliśmy Polonię II Łaziska o 1 punkt i Gardawice o 3 punkty). Po 13 kolejce traciliśmy do lidera z Łazisk aż 7 punktów, a do końca sezonu nie było wiadomo, czy drugie miejsce w tabeli też da awans. Więc bezpośredni mecz pomiędzy Leśnikiem a Polonią II był decydujący. Jeśli Kobiórzanie nie zdobyli by trzech punktów - pożegnali by się z marzeniami o awansie (w pierwszym meczu Polonia II rozgromiła u siebie Leśnika aż 6:0). Po golu Maksymiliana Kloca w 34 minucie, Leśnik wygrał 1:0 i ciągle liczył się w walce o awans: (http://lkslesnikkobior2.futbolowo.pl)