Najciekawsze mecze: sezon 2006/2007

Sezon 2006/2007 był wyjątkowy dla Leśnika. Kobiórzanie zdobyli mistrzostwo klasy B i awansowali szczebel wyżej. W 22 meczach zdobyliśmy 61 punktów (o 9 więcej niż druga Wisła Wielka). 20 zwycięstw i tylko jeden remis (0:0 w 13 kolejce z Warszowicami) oraz jedna porażka (0:2 w 21 kolejce z Woszczycami). O awans Leśnik walczył z LKS-em Wisłą Wielką i to dwumecz z tą drużyną przyniósł mnóstwo emocji.

W ostatniej kolejce rundy jesiennej Leśnik wygrał w Kobiórze z Wisłą 2:1.

05.11.2006.(niedziela), 14:00 - Kobiór

Leśnik Kobiór - LKS Wisła Wielka 2:1(0:0)

1:0 - Niemiec, 55 min

2:0 - Bronkowski, 76 min (karny)

2:1 - Kotas, 88 min

Leśnik: Sikorski - Kałuża, Zagórski, Paszkiewicz - K.Widłok, Ciszek, Jaromin, Bronkowski, Niemiec - Panek (86.Łusiewicz), A.Widłok.

Wisła W.: Jeleń - Biesok, Leśniewski, A.Malcharek, Kwoka - Mandzik, T.Malcharek, Lisowski, Kotas, Gutek, Krawiec.

Żółte kartki: Paszkiewicz - A.Malcharek.

Dzięki temu Leśnik zakończył rundę jesienną z kompletem zwycięstw i sześcioma punktami przewagi nad Wisłą. Obie drużyny wiosną szły łeb w łeb i w przedostatniej kolejce Leśnik po zwycięstwie z Woszczycami mógł zapewnić sobie awans do klasy A. Kobiórzanie przegrali jednak na własnym terenie 0:2, ale w tym samym momencie, równie sensacyjnie Wisła Wielka przegrała w Miedźnej 3:2. Zatem bezpośredni mecz w Wiśle Wielkiej tabeli zmienić nie mógł, ale miał pokazać który zespół jest aktualnie lepszy. Kobiórzanie po golu Bronkowskiego w 78 minucie wygrali 0:1. Po zakończeniu sezonu okazało się, że druga Wisła Wielka także uzyskała awans do klasy A.

17.06.2007.(niedziela), 17:00 - Wisła Wielka

LKS Wisła Wielka - Leśnik Kobiór 0:1(0:0)

0:1 - Bronkowski, 78 min

Wisła W.: Jeleń - Leśniewski, Krawiec, A.Malcharek - Mandzik (87.Wilk), Prusek, Lisowski, T.Malcharek, Hanslik - Gołek, Kotas.

Leśnik: Sikorski - Zagórski, Zdrojewicz, Paszkiewicz (46.Brożyna) - Jaromin, Kałuża, Bronkowski, Ciszek, Niemiec (72.Ryt) - Widłok, Łusiewicz.

O tym meczu i o całym sezonie pisały Gazeta Pszczyńska oraz Tygodnik Echo.

Link do całego sezonu: http://www.90minut.pl/liga/0/liga2868.html >> :