Lider pokonuje Leśnika

W 25 kolejce klasy A, lider - LKS II Goczałkowice-Zdrój pokonał na własnym boisku Leśnika Kobiór 3:1(2:0). Honorowego gola dla Leśnika zdobył Karol Jakubczyk.

Mecz rozpoczął się od dwóch stuprocentowych okazji Leśnika. Najpierw Kobiórzanie nie wykorzystali sytuacji z 3 metrów, a kolejny strzał zatrzymał się na poprzeczce lidera klasy A. Niestety gospodarze szybko ostudzili zapędy Leśnika. W 10 minucie po bardzo ładnej akcji Kamil Dokudowiec wyprowadził Goczałkowice na prowadzenie. Siedem minut później po bardzo ładnym strzale Mateusza Piesiura było już 2:0. Rezerwy III-ligowca przeważały czego efektem był trzeci gol - autorstwa Dokudowca - w 57 minucie. Jednak ostatnie słowo należało do zespołu z Kobióra - w 79 minucie honorowego gola zdobył nasz najlepszy strzelec - Karol Jakubczyk. Ten sam zawodnik zdobył drugiego gola w doliczonym czasie gry, ale sędzia boczny postanowił podnieść chorągiewkę do góry i gol nie został uznany. Goczałkowice więc wygrały w takim samym stosunku co Leśnik jesienią. Na punkty z liderem nie liczyliśmy, więc z niecierpliwością czekamy na kolejne mecze i przełamanie Leśnika.

15.05.2022.(niedziela), 13:00 - Goczałkowice-Zdrój, Krzyżanowskiego 1A

LKS II Goczałkowice-Zdrój - Grodno Leśnik Kobiór 3:1(2:0)

1:0 - Kamil Dokudowiec, 10 min

2:0 - Mateusz Piesiur, 17 min

3:0 - Kamil Dokudowiec, 57 min

3:1 - Karol Jakubczyk, 79 min

Sędziowali: Jakub Borkowski (główny) oraz Tomasz Ryguła i Jakub Osuch (asystenci).

Goczałkowice II: Jakub Szklanny - Michał Widłok, Jakub Sojka, Kamil Dokudowiec, Andrzej Maślorz, Adam Maślorz, Mateusz Piesiur, Błażej Grygier (46.Damian Maśka), Radosław Rakowski (80.Oliwier Grygier), Nikolas Wróblewski (70.Michał Żemła), Andrzej Żur.