Lider ogrywa Leśnika

W 5 kolejce klasy A Leśnik Kobiór przegrał na własnym boisku z liderem rozgrywek - JUW-e Jaroszowice 1:4(1:3). Jedynego gola dla gospodarzy strzelił były zawodnik JUW-e - Piotr Szewczyk.

Obie drużyny w pierwszej połowie postawiły na otwartą grę i mecz był szybki. JUW-e zastosowało taktykę "laga do przodu", która jak się później okazało, była strzałem w dziesiątkę. Pierwszą bramkę Leśnik podarował liderowi. W 12 minucie prawy obrońca Leśnika zbyt krótko podał piłkę do bramkarza Leśnika. Przejął ją napastnik gości i o ile chwilowo sytuacja została przystopowana - do gracza dobiegł drugi nasz obrońca, to później zawodnik JUW-e wyłożył piłkę nadbiegającemu Olafowi Augustyniakowi, który z nabliższej odległości trafił do pustej bramki. Druga bramka padła 5 minut później. Wybicie piłki z obrony JUW-e jak najdalej od swojej bramki. Piłkę na 35 metrze przyjął doświadczony Dawid Frąckowiak, który widząc naszego bramkarza na 10 metrze postanowił go przelobować. Gol ten był ozdobą spotkania. Leśnik nie dawał za wygraną i chwilę później było już 1:2. Bardzo dobry pressing, odebranie piłki, centra Karola Jakubczyka i Piotr Szewczyk strzałem z kilku metrów "przeciął rękawice" bramkarzowi JUW-e, który nie popisał się przy tej sytuacji. W 29 minucie goście ukłuli ponownie. Prostopadłe podanie po ziemi i mimo, że obrońca Leśnika miał metr bliżej do piłki, to został prześcignięty przez zawodnika JUW-e, który wystawił piłkę grającemu trenerowi - Frąckowiakowi. Ten strzelił swojego drugiego gola i do przerwy wynik pozostał bez zmian - 1:3.

W drugiej połowie mecz już nie obfitował w taką ilość okazji. Leśnik wyszedł bardzo zmotywowany i mocno presował graczy gości. Po kilkunastu minutach, nasz trener postanowił zmienić ustawienie na bardziej ofensywne. Kobiórzanie mieli kilka sytuacji, lecz brakowało dobrego, ostatniego podania. Jednak ostatnie 10 minut to duża ilość okazji ze strony gości. W 81 minucie po dośrodkowaniu, bramkę strzałem głową zdobył Mateusz Roszak. Kobiórzanie już się nie podnieśli i goście byli blisko zdobycia kolejnego gola, ale dobrze bronił nasz bramkarz. JUW-e po 5 kolejkach, ma komplet, 15 punktów.

5.09.2020.(sobota), 17:00 - Kobiór, Centralna 117

Leśnik Kobiór - JUW-e Jaroszowice 1:4(1:3)

0:1 - Olaf Augustyniak, 12 min

0:2 - Dawid Frąckowiak, 17 min

1:2 - Piotr Szewczyk, 21 min

1:3 - Dawid Frąckowiak, 29 min

1:4 - Mateusz Roszak, 81 min

Sędziowali: Tomasz Kuźniarz (główny) oraz Marek Modrzik i Ryszard Abram (asystenci)

Leśnik: Michał Woźnica - Adam Grolik (70.Krzysztof Jaromin), Mateusz Czechowski, Aleksander Skrobol, Karol Machalica (62.Rafał Sosnowski) - Karol Jakubczyk, Adrian Chrobok, Dawid Jakubczyk (86.Paweł Pasternak), Patryk Maiczek, Bartosz Gogol - Piotr Szewczyk (46.Grzegorz Seweryn)