Leśnik w barażach!

W 27 kolejce klasy A, Fortuna Wyry przegrała z Grodno Leśnikiem Kobiór 1:3(0:1). Tym samym Kobiórzanie są pewni gry w barażach o awans do klasy okręgowej.

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia gości. Już w 7 minucie, nasz najlepszy napastnik - Łukasz Baran wyprowadził Leśnika na prowadzenie. Taki rezultat utrzymał się do końca pierwszej połowy. Na drugą Fortuna wyszła z impetem. W 55 minucie kapitan gospodarzy - Marcin Piekarz doprowadził do wyrównania. Chwilę później mogło być już 2:1, ale gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego, który obronił Paweł Utrata. Zemściło się to chwilę później, kiedy Patryk Maiczek strzelił drugiego gola dla Leśnika. W 77 minucie było już po meczu, sędzia podyktował jedenastkę dla Kobiórzan, a wykorzystał ją strzelec drugiego gola - Patryk Maiczek.

Tym samym, na trzy kolejki przed końcem, Kobiórzanie mają dziewięć punktów przewagi nad Fortuną i lepszy bilans bezpośrednich meczy, co oznacza pewny udział w barażach. BRAWO LEŚNIK!

28.05.2023.(niedziela), 17:00 - Józefa Markiela 46, 43-172 Wyry

Fortuna Wyry - Grodno Leśnik Kobiór 1:3(0:1)

0:1 - Łukasz Baran, 7 min

1:1 - Marcin Piekarz, 55 min

1:2 - Patryk Maiczek, 62 min

1:3 - Patryk Maiczek, 77 min (karny)

Sędziowali: Paweł Dziopak (główny) oraz Marcin Kościelniak i Aleksander Frejowski (asystenci)

Fortuna: Wiktor Marszałek - Marcin Piekarz, Rafał Kiełbowicz (46.Łukasz Mecner), Tomasz Załęcki (46.Daniel Wieczorek), Radosław Kaczmarczyk, Daniel Wiesiołek, Ireneusz Badura, Mikołaj Kieś, Michał Pawełczyk, Robert Machulec, Łukasz Piwczyk.

Rezerwowi: Dominik Nieszporek, Mateusz Smerczek, Mateusz Pająk, Filip Jaworski, Grzegorz Hanus.

Trener: Rafał Franke.

Leśnik: Paweł Utrata - Paweł Pasternak (60.Mateusz Kyrcz), Adam Grolik, Błażej Kozyra, Bartosz Kozyra - Adrian Chrobok (78.Sebastian Suchan), Igor Gaj, Grzegorz Seweryn - Patryk Maiczek, Łukasz Baran (73.Dorian Weiner), Przemysław Chęś.

Rezerwowi: Dawid Kreczmer, Kamil Kyrcz.

Trener: Łukasz Morcinek.

Żółte kartki: Łukasz Piwczyk (77.faul), Rafał Franke (83.niesp.zach, na ławce - trener), Kamil Dragon (88.niesp.zach., na ławce - kierownik), Mikołaj Kieś (90+2.faul) - Błażej Kozyra (41.niesp.zach), Patryk Maiczek (83.faul), Paweł Utrata (88.niesp.zach.)

W 60 minucie zawodnik Fortuny Wyry nie wykorzystał rzutu karnego (Paweł Utrata obronił).

Relację z meczu można także zobaczyć tutaj>>.