Jak z Gardawicami

W 17 kolejce klasy A, Leśnik Kobiór rozgromił na własnym boisku Czaplę Kryry 6:1(1:0). Dwie bramki dla Leśnika strzelił Rafał Pasternak, a po jednej Dawid Jakubczyk, Marcin Myszor, Karol Jakubczyk oraz Adrian Chrobok.

Po pierwszej połowie nic nie wskazywało na to, że Leśnik rozgromi Czaplę. Co prawda Leśnik miał przewagę na boisku i w początkowej fazie meczu mieliśmy dwie stuprocentowe okazje, ale do 39 minuty utrzymywał się bezbramkowy remis. W tej minucie w końcu padła pierwsza bramka dla Leśnika. Strzał Rafała Pasternaka z 11 metra został zablokowany przez obrońcę, ale piłka wpadła pod nogi Dawida Jakubczyka, który strzałem w krótki róg pokonał bramkarza Czapli.

Na początku drugiej połowy byliśmy świadkami zabójczych siedmiu minut. W 51 minucie po stałym fragmencie gry, Rafał Pasternak zacentrował na długi róg, a tam Marcin Myszor posłał piłkę w krótki róg i Damian Biolik po raz drugi wyciągał piłkę z siatki. W 57 minucie nasz kapitan - Rafał Białas, posłał kapitalną prostopadłą piłkę do Rafała Pasternaka. Ten wyszedł sam na sam i strzelił swojego pierwszego gola w dniu dzisiejszym. Czapla wznowiła grę i po dobrym pressingu nasi zawodnicy odebrali piłkę i Pasternak znów wyszedł sam na sam - w ciągu minuty strzelił drugiego gola. Po tej bramce napór Kobiórzan na kilka minut zmalał. Od około 70 minuty znów rzucili się do ataków. Niestety nie udało sie zachować czystego konta, gdyż goście po jednej kontrze, długim podaniu za plecy obrońców i mocnym strzale Mateusza Świerkota strzelili honorowego gola. Goście tym golem podrażnili Leśnika, który 3 minuty później zdobył piątego gola. Tym razem trafił aktualny lider klasyfikacji strzelców klasy A - Karol Jakubczyk, który dostał kapitalne podanie od Rafała Ulmana, wygrał pojedynek z obrońcą i pokonał bramkarza. Leśnik zdobył jeszcze jednego gola w doliczonym czasie gry. Akcja 4 na 3, centra Karola Jakubczyka do Patryka Maiczka, ten wystawił piłkę do Adriana Chroboka, który z kilku metrów pewnie pokonał bramkarza.

6:1 - Adrian Chrobok, 90+1 min

Sędziowali: Paweł Kłyk (główny) oraz Mirosłąw Gretka i Jacek Zawiśliński (asystenci)

Leśnik: Michał Woźnica - Adam Grolik (46.Mateusz Czechowski), Aleksander Skrobol, Marcin Myszor, Błażej Kozyra (87.Krzysztof Jaromin) - Radomir Kowalski (60.Rafał Ulman), Karol Jakubczyk, Rafał Białas, Rafał Pasternak (70.Piotr Szewczyk), Bartosz Kozyra (46.Adrian Chrobok) - Dawid Jakubczyk (55.Patryk Maiczek).

Rezerwowi: Krzysztof Gruszka.

Trener: Mirosław Woźnica.

Czapla: Damian Biolik - Mateusz Czech, Zbigniew Kozber, Mirosław Białoń, Łukasz Góra, Wojciech Góra, Karol Samulczyk, Mateusz Świerkot, Szymon Szyndler, Marcin Gorzko (83.Kacper Smusz), Mateusz Grabowski.