Aż 15 drużyn zagra w klasie B

Po tym, jak dwie drużyny awansowały z B-klasy do A i tym samym nikt nie spadł z A do B, w niższej lidze zostało 8 drużyn. Jednak B-klasa będzie wyjątkowo emocjonująca, ponieważ do rozgrywek zgłosiło się aż 7 nowych / reaktywowanych drużyn! Oznacza to, że tak samo jak w klasie A, w B będzie 15 zespołów! 15 kolejek i wyjątkowo szybki start rundy - 8 sierpnia i wyjątkowo późny koniec - 14 listopada. Drużyn nie ominie także kolejką w środę - 11 listopada. Oprócz zespołów, które w minionym sezonie uczestniczyły w rozgrywkach, czyli - LKS-u Mizerów, LKS-u II Goczałkowice Zdrój, UKS-u Warszowice, MKS-u II Lędziny, Czułowianki Tychy, Nadwiślana Góra, Czarnych Piasek, LKS-u Wisła Mała, zgłosiły się:

1) Gol Bieruń - debiutant w rozgrywkach seniorskich

2) Tysovia Tychy - debiutant w rozgrywkach seniorskich

3) Niepokorni Orzesze - debiutant w rozgrywkach seniorskich

4) Pniówek II Pawłowice Śląskie - ostatni raz grali w sezonie 2017/18 w klasie B i wycofali się po rundzie jesiennej

5) LKS II Gardawice - debiutant w rozgrywkach seniorskich

6) GTS II Bojszowy - ostatni raz grali w sezonie 2012/13 w klasie A i wycofali się po rundzie jesiennej

7) Fortuna Wyry - ostatni raz grali w sezonie 2018/19 - 6 miejsce w klasie okręgowej i po roku przerwy wracają do gry.