8 kolejka klasy A - podsumowanie

W 8 kolejce klasy A doszło do mocnych przetasowań w czołówce tabeli. Samodzielnym liderem został GTS Bojszowy, który po dwóch golach Mateusza Dudka wygrał 2:0 z Krupińskim Suszec. GTS po 8 meczach ma 21 punktów i jedyne punkty do tej pory stracili w Kobiórze. Po 19 punktów mają Stal Chełm Śląski (wygrana 2:4 w Jankowicach) oraz JUW-e Jaroszowice (wygrana z Czaplą 2:1). Na czwarte miejsce spadł dotychczasowy lider - ZET Tychy. ZET-ka w bardzo mocno osłabionym składzie doznał drugiej porażki z rzędu na wyjeździe. Tym razem w Suszcu lepszy okazał się LKS Woszczyce, który pokonał zespół z Tychów 4:2. Bohaterem spotkania został Dawid Kancelista. Napastnik Woszczyc ustrzelił hat-tricka. Tyle samo punktów co ZET-ka ma LKS Studzionka, która wygrała 3:1 z Siódemką Tychy. Wygrana jednak nie przyszła łatwo. Studzionka po golu w 55 minucie Marcina Domina prowadziła 1:0. W 70 minucie wyrównał Paweł Myszor. Gola na 2:1 na 8 minut przed końcem strzelil Robert Dunat, a gości 3 minuty później dobił Stanisław Kowalczyk.

8 goli padło w Kobiórze, gdzie Leśnik za sprawą Adama Grolika, w 90 minucie uratował remis z Międzyrzeczem. W innych meczach Frydek przegrał u siebie z Brzeźcami 1:3, a kolejny raz rozgromiona została Iskra II Pszczyna. Tym razem rezerwy Iskry przegrały w Łaziskach Górnych z rezerwami Polonii aż 8:1.

Zapraszam do obejrzenia wszystkich wyników, strzelców i składów klikając tutaj>>, lub do wejścia w zakładkę "Seniorzy" -> "Terminarz A-klasy" i wybrać dany mecz.