5 kolejka - podsumowanie

W 5 kolejce klasy A, w meczu na szczycie, LKS Gardawice przegrał u siebie z Piastem GOL Bieruń 0:2. Zespół z Bierunia wciąż jest liderem i zepchnął Gardawice na czwarte miejsce w tabeli. Czwarte zwycięstwo z rzędu odniosła LKS Studzionka, która pokonała 3:1 LKS Woszczyce. Wicemistrz klasy A jest aktualnie wiceliderem i traci jeden punkt do lidera. Podium zamyka wciąż niepokonana Siódemka, która w sobotę wywiozła 3 punkty z Kobióra, pokonując Leśnik 1:2. Bardzo groźny u siebie jest Krupiński, który zdobył na własnym terenie 9 na 9 punktów. Tym razem gracze z Suszca wygrali ze spadkowiczem z Cielmic 3:2. Ogrodnik po pięciu kolejkach ma zaledwie cztery punkty. Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie odniosła Stal, która wygrała z "Rułami" 2:0. Do tej pory Chełm Śląski w trzech meczach trzy razy zremisował, a po czterech rozegranych meczach ma zadziwiająco niski stosunek bramkowy jak na A-klasę -> najmniej strzelonych bramek - bo tylko cztery, oraz najmniej straconych - tylko dwie! Rzadko zdarza się, zeby dziesiąty zespół w tabeli miał najmniej straconych bramek. Drugie zwycięstwo odniósł beniaminek - Fortuna wygrała u siebie z Sokołem Wola 2:1. Pierwsze zwycięstwo odniósł Znicz, który wygrał we Frydku z LKS-em 1:4 i zepchnął swoich niedzielnych rywali na przedostatnie miejsce. Frydek po wygranej w pierwszej kolejce w Studzionce, poniósł własnie czwartą porażkę z rzędu. Wciąż zero punktów na koncie Czapli. Choć zespół z Kryr walczył do końca, to ostatecznie przegrał u siebie z Unią Bieruń Stary 2:4.

Zwycięstwa gospodarzy: 4 (50%)

Remisy: 0 (0%)

Zwycięstwa gości: 4 (50%)

Gole: 30

Średnia goli na mecz: 3,75

Gole w pierwszej połowie: 13 (43,3%)

Gole w drugiej połowie: 17 (56,7%)

Gole między 1 a 15 minutą: 3 (10%)

Gole między 16 a 30 minutą: 6 (20%)

Gole między 31 a 45 minutą: 4 (13,3%)

Gole między 46 a 60 minutą: 4 (13,3%)

Gole między 61 a 75 minutą: 6 (20%)

Gole między 76 a 90 minutą: 7 (23,3%)

Najwięcej bramek: 6 - Czapla - Unia 2:4

Najmniej bramek: 2 - Stal - Rudołtowice 2:0 ; Gardawice - Piast GOL 0:2

Bramki gospodarze: 14 (46,7%)

Bramki goście: 16 (53,3%)

Hat-tricki: 1 - Grzegorz Migdał (Unia vs Czapla (4:2))

Bramki samobójcze: 0.

Zapraszam do obejrzenia wszystkich wyników, strzelców i składów klikając tutaj>>, lub do wejścia w zakładkę "Seniorzy" -> "Terminarz A-klasy" i wybrać dany mecz.

Najlepsi strzelcy po 5 kolejce:

7 - Kotkowski Mikołaj (Siódemka)

6 - Kancelista Dawid (Woszczyce), Stenzel Damian (Piast GOL)

Pełną klasyfikację strzelców można znaleźć tutaj>>.