30 kolejka - podsumowanie

Ostatnia kolejka przyniosła nam sporo emocji. Czekaliśmy na ostatniego spadkowicza - trzy drużyny były zagrożone. Dodatkowo aż trzy mecze zakończyły się remisami 3:3 i w każdym z nich goście strzelali bramki w doliczonym czasie gry. W sobotę mogło się rozstrzygnąć kto spadnie - jeżeli zwycięstwo odniosły by Rudołtowice i Siódemka, bez względu na swój wynik, spadłaby Stal. Obie drużyny miały trudne zadanie - Rudołtowice grały u siebie z mistrzem - Piast-em GOL i były bliskie zwycięstwa, ale zespół z Bierunia w 93 minucie zdobył bramkę na 3:3! Siódemka natomiast grała ze Studzionką i mecz zakończył się również wynikiem 3:3, a Studzionka strzeliła wyrównującego gola w tej samej minucie co Piast! Sytuacja wyglądała więc tak, że Stal musiała wygrać aby się utrzymać - wtedy trzy drużyny miałyby taką samą ilość punktów i z małej tabelki spadły by Rudołtowice. Niedzielny mecz Stali z Sokołem zakończył bezbramkowym remisem, który żadnej z drużyn nic nie dawał - Stal z tego powodu spadła, a Sokół nie został wicemistrzem. Wicemistrzem został za to Ogrodnik, który wysoko wygrał w Bieruniu Starym z Unią 0:4. Również bardzo ciekawie były w Kryrach, gdzie Czapla grała ze Zniczem. Do przerwy był bezbramkowy remis, ale po 20 minutach drugiej połowy gospodarze prowadzili 3:0. Znicz się jednak nie poddał  i w ostatnim kwadransie strzelił trzy gole, a tego wyrównującego strzelił w 92 minucie król strzelców - Kamil Bałuch. W debrach powiatu mikołowskiego, LKS Gardawice wygrał z Fortuną 1:0. W pozostałych meczach Woszczyce rozgromiły osłabiony Leśnik aż 6:1, a Krupiński wygrał z Frydkiem 4:1.

Bramki goście: 15 (42,9%)

Hat-tricki: 1 - Radomir Kowalski (Woszczyce vs Leśnik (6:1))

Zapraszam do obejrzenia wszystkich wyników, strzelców i składów klikając tutaj>>, lub do wejścia w zakładkę "Seniorzy" -> "Terminarz A-klasy" i wybrać dany mecz.