29 kolejka - podsumowanie

W 29 kolejce kolejne zwycięstwo odniósł lider - Piast GOL Bieruń, który powiększył przewagę nad wiceliderem do 18 punktów. Po zwycięstwie 4:0, lider przekroczył również barierę 100 strzelonych goli. Drużyny, które będą uczestniczyć w barażach, zagrały jakby nie chciały meczów barażowych grać u siebie. Jedyne punkty zdobył Sokół Wola, który wygrał u siebie 2:0 z Czaplą i wskoczył na pozycję wicelidera. Z kolei zespół z Kryr jest już pewny spadku. Dotychczasowy wicelider - Ogrodnik, sensacyjnie przegrał u siebie z walczącym o utrzymanie LKS-em Rudołtowice 1:2, Leśnik przegrał w Jankowicach ze Zniczem 4:2, a Studzionka została rozgromiona u siebie przez Krupińskiego aż 1:5. Przed ostatnią kolejną sytuacja wygląda tak, że w barażach Sokół grałby u siebie ze Studzionką, a Ogrodnik z Leśnikiem. Po dwóch porażkach z rzędu trzy punkty zdobyła Fortuna Wyry, która pokonała u siebie walczącą o utrzymanie Stal. Warto odnotować, że goście od 18 minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce. W tym momencie Stal jest na miejscu spadkowym i traci dwa punkty do Rudołtowic i Siódemki. Pomiędzy tymi trzema drużynami rozstrzygnie się to, kto będzie trzecim spadkowiczem. W meczach o pietruszkę Frydek pokonał Gardawice 5:3, dla którego była to dopiero druga wygrana w tej rundzie. Z kolei Gardawice, to trzeci od końca zespół rundy wiosennej. W dobrej formie jest gracz ostatniej drużyny tabeli - Tomasz Kapica, który ustrzelił hat-tricka, a w ostatnich pięciu meczach strzelił aż 9 bramek. Swoje drugie zwycięstwo w tej rundzie odniosły również Woszczyce, wygrywając aż 5:2 z Unią Bieruń Stary.

Zwycięstwa gospodarzy: 6 (75%)

Remisy: 0 (0%)

Zwycięstwa gości: 2 (25%)

Gole: 39

Średnia goli na mecz: 4,875

Gole w pierwszej połowie: 18 (46,2%)

Gole w drugiej połowie: 21 (53,8%)

Gole między 1 a 15 minutą: 6 (15,4%)

Gole między 16 a 30 minutą: 7 (17,9%)

Gole między 31 a 45 minutą: 5 (12,8%)

Gole między 46 a 60 minutą: 6 (15,4%)

Gole między 61 a 75 minutą: 8 (20,5%)

Gole między 76 a 90 minutą: 7 (17,9%)

Najwięcej bramek: 8 - Frydek - Gardawice 5:3

Najmniej bramek: 2 - Sokół - Czapla 2:0

Bramki gospodarze: 24 (61,5%)

Bramki goście: 15 (38,5%)

Hat-tricki: 1 - Tomasz Kapica (Frydek vs Gardawice (5:3))

Zapraszam do obejrzenia wszystkich wyników, strzelców i składów klikając tutaj>>, lub do wejścia w zakładkę "Seniorzy" -> "Terminarz A-klasy" i wybrać dany mecz.

Najlepsi strzelcy po 29 kolejce:

28 - Bałuch Kamil (Znicz)

24 - Rzepa Jakub (Piast GOL)

21 - Wieczorek Daniel (Krupiński)

Pełną klasyfikację strzelców można znaleźć tutaj>>.