27 kolejka - podsumowanie

Kolejne rozstrzygnięcia na trzy kolejki przed końcem. Po zwycięstwie w derbach z Siódemką 5:1, pewny udziału w barażach jest wicelider - Ogrodnik Cielmice. Również Kobiórzanie, którzy wygrali 1:3 w Wyrach z Fortuną, mogą spać spokojnie. Z drugiej strony tabeli, po wiadomości, że do klasy A tyskiej spadną minimum trzy zespoły (co oznacza spadek do klasy B minimum dwóch drużyn), pewny spadku jest LKS Frydek. Frydek w bezpośrednim starciu przegrał u siebie z Czaplą aż 2:5. Czapla traci cztery punkty do czternastych Rudołtowic, które na ten moment są bezpieczne. Również istotny wpływ na tabelę miało spotkanie Studzionki ze Stalą. Gospodarze, choć prowadzili 1:0, to ostatecznie niespodziewanie przegrali 1:2, spadli z "pudła" i wciąż nie są pewni gry w barażach. Dla Stali były to bardzo cenne trzy punkty, które pozwoliły na wskoczenie na 13 miejsce w tabeli. Duży krok w stronę gry w barażach zrobił Sokół Wola, który wygrał 1:0 z Unią Bieruń Stary. Wygrana jednak nie przyszła łatwo, mimo że zespół z Woli od 17 minuty grał w przewadze jednego zawodnika, to zwycięski gol padł dopiero w 71 minucie. Sokół ma aktualnie pięć punktów przewagi nad szóstą Fortuną, ale trzy ostatnie mecze będą dla nich bardzo ciężkie - wyjazd do Kobióra oraz mecze z drużynami walczącymi o utrzymanie - Czaplą oraz Stalą. W meczu w środkowej części tabeli Krupiński pewnie pokonał Gardawice 3:0. Teoretycznie obie drużyny mają jeszcze matematyczne szanse na grę w barażach. Matematyczne szanse na baraż ma również Znicz Jankowice, który rozgromił "Ruły" 5:1. W ostatnim meczu LKS Woszczyce przegrały w Suszcu z liderem - Piastem GOL 1:4.

Zwycięstwa gospodarzy: 4 (50%)

Remisy: 0 (0%)

Zwycięstwa gości: 4 (50%)

Gole: 35

Średnia goli na mecz: 4,37

Gole w pierwszej połowie: 14 (40 %)

Gole w drugiej połowie: 21 (60%)

Gole między 1 a 15 minutą: 6 (17,1%)

Gole między 16 a 30 minutą: 3 (8,6%)

Gole między 31 a 45 minutą: 5 (14,3%)

Gole między 46 a 60 minutą: 6 (17,1%)

Gole między 61 a 75 minutą: 9 (25,7%)

Gole między 76 a 90 minutą: 6 (17,1%)

Najwięcej bramek: 7 - Frydek - Czapla 2:5

Najmniej bramek: 1 - Sokół - Unia 1:0

Bramki gospodarze: 19 (54,3%)

Bramki goście: 16 (45,7%)

Hat-tricki: 2 - Radosław Szafrański (Ogrodnik vs Siódemka (5:1)); Kamil Bałuch (Znicz vs Rudołtowice (5:1))

Zapraszam do obejrzenia wszystkich wyników, strzelców i składów klikając tutaj>>, lub do wejścia w zakładkę "Seniorzy" -> "Terminarz A-klasy" i wybrać dany mecz.

Najlepsi strzelcy po 27 kolejce:

25 - Bałuch Kamil (Znicz)

24 - Rzepa Jakub (Piast GOL)

18 - Wieczorek Daniel (Krupiński)

Pełną klasyfikację strzelców można znaleźć tutaj>>.