26 kolejka - podsumowanie

W 26 kolejce klasy A, lider rozgrywek - Piast GOL Bieruń wygrywając 5:0 ze Zniczem, zapewnił sobie mistrzostwo klasy A, a co za tym idzie, awans do klasy okręgowej. Zespół z Bierunia Nowego na cztery kolejki przed końcem ma trzynaście punktów przewagi nad drugim Ogrodnikiem. Zespół z Cielmic pewnym krokiem zmierza do wicemistrzostwa i gry w barażach. Tym razem wygrali 4:1 z Woszczycami i była to ich trzecia wygrana z rzędu. Tuż za Ogrodnikiem (punkt mniej) jest Studzionka, która wygrała 2:6 w Kryrach, oraz Leśnik który wygrał 4:2 z Frydkiem. Sytuacja Czapli i Frydka robi się bardzo skomplikowana - Frydek do czternastej Stali traci już 8 punktów, a Czapla 5 punktów. Niespodzianką zakończył się mecz w Rudołtowicach, gdzie gospodarze wygrali z Sokołem 2:1. "Ruły" przeskoczyły w tabeli Stal Chełm Śląski. Sokół wciąż jest na piątej pozycji, ale ma tylko dwa punkty przewagi nad Fortuną i cztery straty do Leśnika. Potknięcia Sokoła niewykorzystała Fortuna, która mogła wskoczyć na piąte miejsce. Zespół z Wyr mimo, że prowadził 1:3 w Bieruniu Starym z Unią, to po golach gospodarzy w 85 i 92 minucie, mecz zakończył się remisem 3:3. Bardzo ważny mecz wygrała Siódemka. W Tychach padł grad goli i gospodarze zwyciężyli z Gardawicami 5:4. Tym samym Siódemka przerwała passę ośmiu meczów bez wygranej i sytuacja w tabeli się trochę polepszyła. W złych nastrojach za to jest Stal, która przegrała u siebie z Krupińskim 1:3.

Bramki goście: 20 (43,5%)

Hat-tricki: 1 - Jakub Rzepa (Piast GOL vs Znicz 5:0)

Zapraszam do obejrzenia wszystkich wyników, strzelców i składów klikając tutaj>>, lub do wejścia w zakładkę "Seniorzy" -> "Terminarz A-klasy" i wybrać dany mecz.