23 kolejka - podsumowanie

W 23 kolejce padł najwyższy wynik w tej rundzie. Lider - Piast GOL Bieruń zdemolował na wyjeździe ostatni LKS Frydek 1:10! Do tego bohater meczu - Jakub Rzepa zdobył aż 8 bramek! Dzięki temu wskoczył na drugie miejsce w klasyfikacji strzelców, a w dziesięciu meczach, w których zagrał w tym sezonie zdobył 19 bramek (średnia 1,9 gola na mecz!). Rzepa był bliski pobicia wyczynu Dawida Kancelisty sprzed czterech lat, który strzelił 10 bramek w meczu Iskra II - Woszczyce (0:15). Wicelider z Kobióra zremisował w Gardawicach 2:2, dzięki temu Piast GOL ma już 14 punktów przewagi i brakuje mu tylko 7 punktów do zapewnienia sobie mistrzostwa klasy A. W końcu przełamała się Studzionka, która po golu w 80 minucie, pokonała u siebie 1:0 Rudołtowice-Ćwiklice i zrównała się punktami z Leśnikiem. Czwarty ze stratą jednego punktu do Leśnika i Studzionki jest Sokół Wola, który wygrał również 1:0 z najgorszą drużyną wiosny - LKS-em Woszczyce. Szansę na drugie miejsce zaprzepaścił Ogrodnik Cielmice, który przegrał ze znakomitą tej wiosny Fortuną Wyry aż 5:2. Dzięki bardzo dobrej postawie, Fortuna traci już tylko dwa punkty do miejsca, które gwarantuje baraże, oraz tylko cztery do wicelidera. Drugie zwycięstwo w tej rundzie odniósł Krupiński Suszec, który wygrał u siebie z Unią Bieruń Stary, dla której była to druga porażka w tej rundzie. Wciąż o miejsce barażowe walczy Znicz Jankowice - wygrana 3:2 z Siódemką Tychy i trzy punkty straty do piątego miejsca. W meczu o utrzymanie lepsza okazała się Stal, która pokonała Czaplę 1:0. Na ten moment Czapla i Frydek są głównymi kandydatami do spadku, a może się okazać, że do klasy B spadną obie drużyny.

Zwycięstwa gospodarzy: 6 (75%)

Remisy: 1 (12,5%)

Zwycięstwa gości: 1 (12,5%)

Gole: 33

Średnia goli na mecz: 4,125

Gole w pierwszej połowie: 14 (42,4%)

Gole w drugiej połowie: 19 (57,6%)

Gole między 1 a 15 minutą: 5 (15,2%)

Gole między 16 a 30 minutą: 4 (12,1%)

Gole między 31 a 45 minutą: 5 (15,2%)

Gole między 46 a 60 minutą: 7 (21,2%)

Gole między 61 a 75 minutą: 5 (15,2%)

Gole między 76 a 90 minutą: 7 (21,2%)

Najwięcej bramek: 11 - Frydek - Piast GOL 1:10

Najmniej bramek: 1 - trzy mecze

Bramki gospodarze: 16 (48,5%)

Bramki goście: 17 (51,5%)

Osiem bramek: Rzepa Jakub (Piast GOL vs Frydek 10:1)

Hat-tricki: 0

Bramki samobójcze: 0

Zapraszam do obejrzenia wszystkich wyników, strzelców i składów klikając tutaj>>, lub do wejścia w zakładkę "Seniorzy" -> "Terminarz A-klasy" i wybrać dany mecz.

Najlepsi strzelcy po 23 kolejce:

22 - Bałuch Kamil (Znicz)

19 - Rzepa Jakub (Piast GOL)

17 - Stenzel Damian (Piast GOL), Wieczorek Daniel (Krupiński)

Pełną klasyfikację strzelców można znaleźć tutaj>>.