22 kolejka - podsumowanie

W 22 kolejce klasy doszło do pojedynku lidera i wicelidera. Piast GOL Bieruń pewnie pokonał Studzionkę 5:2. Dla Studzionki była to kolejna porażka w tej rundzie. Z tego powodu spadła na czwarte miejsce w tabeli. Na pozycje wicelidera wskoczył Leśnik, który wygrał trudny mecz ze Stalą Chełm Śląski 1:0. Piast GOL po sobotnim zwycięstwie praktycznie przypieczętował awans do okręgówki - na osiem kolejek przed końcem ma dwanaście punktów przewagi nad drugim Leśnikiem. Aktualnie trzeci w tabeli jest Ogrodnik, który wygrał u siebie z Frydkiem 1:0. Drugi raz w tym sezonie punkty stracił Sokół Wola, który po bardzo emocjonującym meczu zremisował 3:3 w Jankowicach ze Zniczem. Drużyna z Woli wyszła na prowadzenie w 90 minucie meczu, ale w czwartej minucie doliczonego czasu gospodarze wyrównali. Kolejne zwycięstwo odniosła Fortuna Wyry, która rozbiła na wyjeździe Woszczyce 1:4. Fortuna zrównała się punktami z szóstymi Gardawicami i traci do miejsca barażowego tylko trzy punkty. Wspomniane Gardawice zremisowały na wyjeździe z jedną z rewelacji wiosny - Unią Bieruń Stary. Ważne trzy punkty zdobyły Rudołtowice, wygrywając 3:2 z Krupińskim. Rudołtowice odskoczyły Czapli i Frydkowi na cztery punkty, a Krupiński spadł już na dziesiąte miejsce w tabeli. W jedynym niedzielnym meczu, Siódemka zremisowała u siebie z Czaplą 1:1.

Bramki samobójcze: 0.

Zapraszam do obejrzenia wszystkich wyników, strzelców i składów klikając tutaj>>, lub do wejścia w zakładkę "Seniorzy" -> "Terminarz A-klasy" i wybrać dany mecz.