21 kolejka - podsumowanie

W 21 kolejce klasy A byliśmy świadkami emocjonujących meczy i mnóstwa bramek - padło ich aż 42 - średnio 5,25 na mecz! Lider z Bierunia Nowego wygrał 1:4 w Suszcu z Krupińskim, Zwycięstwo jednak nie przyszło łatwo, gdyż gospodarze tego meczu prowadzili 1:0 do 63 minuty, jednak goście w ostatnie 27 minut strzelili cztery bramki. Lider jest już prawie pewny awansu gdyż ma już jedenaście punktów przewagi nad drugą Studzionką. Wicelider przegrał u siebie z Ogrodnikiem 3:4. Ogrodnik jest aktualnie czwarty w tabeli. Niesamowity przebieg miał mecz w Kryrach, gdzie przedostatnia Czapla prowadziła z Leśnikiem 2:0 do 61 minuty. W ostatnie pół godziny Kobiórzanie strzelili aż sześć goli i ostatecznie wygrali 2:6. Dzięki temu zwycięstwu wciąż są na trzecim miejscu w tabeli i tracą już tylko jeden punkt do drugiej Studzionki. Czapla z kolei przegrała czwarty mecz z rzędu i spadła na ostatnie miejsce w tabeli. Wciąż w kapitalnej formie jest Sokół Wola, który pewnie wygrał u siebie 4:1 z Siódemką Tychy. Sokół jest piąty w tabeli, z taką samą ilością punktów co Ogrodnik i ze stratą tylko dwóch do drugiej Studzionki. Fortuna Wyry rozgromiła u siebie Znicza aż 5:1 i zbliżyła się do zespołu z Jankowic na jeden punkt. Również w kapitalnej formie wiosną jest Unia Bieruń Stary, która wygrała w meczu derbowym w Chełmie Śląskim 1:4. Unia uciekła z dolnej części tabeli - nad trzynastą Stalą ma sześć punktów przewagi. W pozostałych meczach padły remisy - ostatni Frydek zremisował 2:2 z Woszczycami. Woszczyce w tej rundzie jeszcze nie odniosły zwycięstwa. Niespodzianka również w Gardawicach - gospodarze tylko zremisowali z Rudołtowicami 1:1, strzelając wyrównującą bramkę dopiero w 70 minucie. Stal, Czapla, Frydek i Rudołtowice - wygląda na to, że te zespoły będą walczyć o utrzymanie. Między ostatnią Czaplą, a trzynastą Stalą są tylko trzy punkty różnicy.

Bramki goście: 23 (54,8%)

Hat-tricki: 3 - Łukasz Baran (Leśnik vs Czapla 6:2), Radosław Kaczmarczyk (Fortuna vs Znicz 5:1), Jakub Rzepa (Piast vs Krupiński 4:1)

Bramki samobójcze: 0.

Zapraszam do obejrzenia wszystkich wyników, strzelców i składów klikając tutaj>>, lub do wejścia w zakładkę "Seniorzy" -> "Terminarz A-klasy" i wybrać dany mecz.