19 zespołów w okręgówce tysko-bielskiej

Wydział ds. rozgrywek ŚZPN podał skład lig okręgowych na sezon 2020/21. I tak jak można było się spodziewać, w okręgówce tysko-bielskiej zagra 19 zespołów.

Więc, jeśli nikt się nie wycofie to każda z tych drużyn zagra 38 meczów! Dla ciekawoski w grupach 3 (Racibórz-Rybnik) oraz 4 (Katowice-Sosnowiec) jest 21 zespołów i w takim wypadku potrzebne są 42 kolejki i każdy zagra po 40 (czterdzieści!) meczów - stąd potrzeba startu ligi w lipcu. Czy jest opcja zmniejszenia ilości meczów? Chyba tak - rozegrać pierwszą rundę, a w rundzie rewanżowej podzielić ligę na grupę mistrzowską i spadkową.

Co to oznacza dla tyskiej klasy A? A no to, że jeśli ŚLZPN w sezonie 2021/22 będzie chciał wrócić do ligi 16-zespołowej, wtedy z okręgówki do klasy A powinno spaść sześć zespołów (przy założeniu, że nikt nie spada z IV ligi do tysko-bielskiej okręgówki). I jeśli wszystkie te sześć zespołów będzie przynależało do Podokręgu Tychy wtedy z klasy A do B również spadnie sześć zespołów! Dopiero 10 miejsce w tabeli byłoby bezpieczne.

Wkrótce dowiemy się jaki będzie skład tyskiej klasy A na przyszły sezon i dowiemy się, czy również będzie potrzeba startu w połowie lipca.