19 kolejka - podsumowanie

W 19 kolejce klasy A padło kilka interesujących wyników. Kolejny mecz przegrała Studzionka - tym razem u siebie ze Zniczem 1:2. Wicelider zdobył tylko trzy punkty w czterech wiosennych meczach i zanotował trzecią porażkę z rzędu. Potknięcia Studzionki wykorzystuje Piast GOL Bieruń, który wygrał z derbowym meczu w Chełmie Śląskim 2:3. Lider powiększył swoją przewagę nad Studzionką do ośmiu punktów i pewnie zmierza po bezpośredni awans do klasy okręgowej. Do sensacji doszło w Kobiórze, gdzie trzeci Leśnik przegrał aż 0:4 z trzecią od końca Unią Bieruń Stary. Z racji dużego ścisku w tabeli, Kobiórzanie spadli na szóste miejsce w tabeli. Rycerzami wiosny można nazwać Sokoła Wola i Fortunę Wyry. Ci pierwsi wygrali w derbach z Frydkiem 0:1 - mają komplet punktów wiosną, co pozwoliło im wskoczyć na czwarte miejsce w tabeli. Frydek z kolei nie zdobył jeszcze punktu i zamyka tabelę. Zwycięskiego gola dla Sokoła strzelił Jakub Jucha, ktory jesienia występował we Frydku. Fortuna pokonała 3:1 Siódemkę i z dolnej części tabeli, którą okupowała przez zimę, jest już na dziesiątym miejscu, ze stratą tylko pięciu punktów do miejsca zapewniającego grę w barażach o klasę okręgową. Ciekawy mecz był w Gardawicach, gdzie gospodarze pokonali 2:0 Ogrodnik i wskoczyli na trzecie miejsce w tabeli. W fatalniej formie jest LKS Woszczyce, który przegrał w Suszcu z Krupińskim aż 6:2. Mecz miał niesamowity przebieg - do 89 minuty było 2:1 do Krupińskiego, a między 89 minutą a szóstą minutą doliczonego czasu gry padło pięć bramek! Cztery z nich strzelili gospodarze, którzy od 89 minuty grali z przewagą dwóch zawodników, po dwóch czerwonych kartkach dla Woszczyc. Niewątpliwie bohaterem gospodarzy był Daniel Wieczorek, ktory ustrzelił hat-tricka w sześć minut (między 90 a 96 minutą), a w pierwszej połowie zdobył jednego gola i mecz zakończył z czteremi bramkami na koncie. Dla Krupińskiego były to pierwsze trzy punkty wiosną, a Woszczyce w czterech meczach zdobyły ledwie dwa punkty, co oznacza, że wiosną od Woszczyc gorsze są tylko dwa zespoły (Stal 1pkt, Frydek 0pkt). Aktualnie w tabeli spadli na siódme miejsce, ale nadal jest tam bardzo ciasno. Trzecie Gardawice mają tylko dwa punkty przewagi nad ósmym Ogrodnikiem. W meczu o utrzymanie Czapla przegrała u siebie z Rudołtowicami 0:1, dzięki temu "Ruły" zrównały się punktami ze swoim sobotnim przeciwnikiem.

Zwycięstwa gospodarzy: 3 (37,5%)

Remisy: 0 (0%)

Zwycięstwa gości: 5 (62,5%)

Gole: 28

Średnia goli na mecz: 3,5

Gole w pierwszej połowie: 13 (46,4%)

Gole w drugiej połowie: 15 (53,6%)

Gole między 1 a 15 minutą: 2 (7,1%)

Gole między 16 a 30 minutą: 7 (25,0%)

Gole między 31 a 45 minutą: 4 (14,3%)

Gole między 46 a 60 minutą: 2 (7,1%)

Gole między 61 a 75 minutą: 3 (10,7%)

Gole między 76 a 90 minutą: 10 (35,7%)

Najwięcej bramek: 8 - Krupiński - Woszczyce 6:2

Najmniej bramek: 1 - Frydek - Sokół 0:1, Czapla - Rudołtowice 0:1

Bramki gospodarze: 14 (50%)

Bramki goście: 14 (50%)

Cztery bramki: 1 - Daniel Wieczorek (Krupiński vs Woszczyce 6:2)

Hat-tricki: 0.

Bramki samobójcze: 0.

Zapraszam do obejrzenia wszystkich wyników, strzelców i składów klikając tutaj>>, lub do wejścia w zakładkę "Seniorzy" -> "Terminarz A-klasy" i wybrać dany mecz.

Najlepsi strzelcy po 19 kolejce:

21 - Bałuch Kamil (Znicz)

16 - Stenzel Damian (Piast GOL), Wieczorek Daniel (Krupiński)

Pełną klasyfikację strzelców można znaleźć tutaj>>.