18 kolejka - podsumowanie

W 18 kolejce klasy A Sokół Wola potwierdził swoją wyśmienitą formę w rundzie wiosennej. Tym razem ograli wicelidera 3:2, a sprawę trzech punktów załatwili sobie w pierwszej połowie, schodząc do szatni z trzybramkowym prowadzeniem. Dzięki takiemu wynikowi, Piast GOL, po domowej wygranej z Czaplą 4:0, oddalił się od Studzionki na pięć punktów. Bardzo słaby start zalicza LKS Woszczyce, który w derbach zremisował bezbramkowo z LKS-em Gardawice. Woszczyce z tego powodu stracił trzecie miejsce na rzecz Leśnika, który pewnie wygrał 0:4 na wyjeździe, z przedostatnimi Rudołtowicami. Podobnie jak Sokół Wola, świetny start wiosny zaliczyła Fortuna Wyry. Tym razem wygrali 1:0 u siebie z Frydkiem. Zespół z Wyr i Sokół Wola to jedyne drużyny z kompletem zwycięstw wiosną. Z kolei Frydek jest na przeciwległym biegiunie - 0 punktów wiosna i aktualnie ostatnie miejsce w tabeli. Podobnie jak Frydek, punktów nie zdobył jeszcze Krupiński, który przegrał w Jankowicach 3:1. Przełamał się Ogrodnik, który pewnie pokonał Stal Chełm Śląski 3:0. Bardzo cenne trzy punkty zdobyła Unia Bieruń, która wygrała 0:1 z Siódemką na wyjeździe.

W tej kolejce, drugi raz z rzędu padło mało bramek - tylko 22 (2,75 na mecz). Ale za to sytuacja w tabeli jest nadzwyczaj ciekawa - między trzecim Leśnikiem, a ósmym Zniczem jest tylko dwa punkty różnicy. Dodając do tego formułę awansów - o wejście do klasy okręgowej realnie walczyć będzie połowa ligi.

Zwycięstwa gospodarzy: 5 (62,5%)

Remisy: 1 (12,5%)

Zwycięstwa gości: 2 (25%)

Gole: 22

Średnia goli na mecz: 2,75

Gole w pierwszej połowie: 10 (45,5%)

Gole w drugiej połowie: 12 (54,5%)

Gole między 1 a 15 minutą: 1 (4,5%)

Gole między 16 a 30 minutą: 5 (22,7%)

Gole między 31 a 45 minutą: 4 (18,1%)

Gole między 46 a 60 minutą: 7 (31,7%)

Gole między 61 a 75 minutą: 1 (4,5%)

Gole między 76 a 90 minutą: 4 (18,1%)

Najwięcej bramek: 5 - Sokół - Studzionka 3:2

Najmniej bramek: 0 - Woszczyce - Gardawice 0:0

Bramki gospodarze: 14 (63,6%)

Bramki goście: 8 (36,3%)

Hat-tricki: 1.

Bramki samobójcze: 0.

Zapraszam do obejrzenia wszystkich wyników, strzelców i składów klikając tutaj>>, lub do wejścia w zakładkę "Seniorzy" -> "Terminarz A-klasy" i wybrać dany mecz.

Najlepsi strzelcy po 18 kolejce:

20 - Bałuch Kamil (Znicz)

16 - Stenzel Damian (Piast GOL)

12 - Kancelista Dawid (Woszczyce), Kotkowski Mikołaj (Siódemka), Pasternak Rafał (Leśnik), Wieczorek Daniel (Krupiński)

Pełną klasyfikację strzelców można znaleźć tutaj>>.