17 kolejka - podsumowanie

W 17 kolejce klasy A trzeci w tabeli Leśnik rozgromił Czaplę Kryry aż 6:1. Kobiórzanie w pierwszej części sezonu większość meczów wygrywali jedną bramką. Teraz nasza drużyna ma passę pięciu wygranych z rzędu, a w trzech spotkaniach strzeliła aż 6 goli. Bardzo ważny mecz w kontekście walki o utrzymania wygrały Brzeźce. Tym razem wywieźli z Gardawic 3 punkty po wygranej 1:0. Dla tej drużyny było to drugie zwycięstwo w tej rundzie i dzięki temu awansowali na bezpieczne, dziewiąte miejsce. Z kolei dla Gardawic, to druga porażka wiosną - aktualnie ta drużyna zajmuje dwunaste miejsce w tabeli, z czterema punktami przewagi nad ostatnią Iskrą II. Punkty w Suszcu stracił nasz najbliższy rywal - Znicz Jankowice. Zespół z Jankowic prowadził po golu Łukasza Bałucha w 75 minucie. Gospodarze grali do końca i w czwartej minucie doliczonego czasu gry, wyrównującego gola zdobył Arkadiusz Neumann. W innym meczu Stal Chełm Śląski zremisował u siebie z Polonią Międzyrzecze 1:1. Dla Stali sytuacja w tabeli też nie jest kolorowa - zespół z Chełmu Śląskiego ma tyle samo punktów co Gardawice.

W niedzielę doszło do dużej niespodzianki. Ostatnia w tabeli Siódemka Tychy pokonała czwarte Woszczyce 3:2. Dzięki temu Siódemka uciekła z ostatniego miejsca w tabeli na trzecie od końca i ma dwa punkty przewagi nad Iskrą II plus jeden mecz rozegrany mniej. Ostatnio pisaliśmy, że Woszczyce aby marzyć o awansie muszą wygrać wszystkie mecze w rundzie i liczyć na potknięcia czołowej trójki. Po tej porażce mają juz iluzoryczne szanse na awans, ponieważ tracą do lidera z Jaroszowic już 14 punktów. W dalszym ciągu Woszczyce mają problem z wyjazdami - 1 wygrana, 3 remisy i aż 5 porażek. U siebie natomiast są niepokonani (6 wygranych + 1 remis). Do jeszcze większej sensacji mogło dojść w Ćwiklicach, gdzie przedostatnia Iskra II podejmowała lidera - JUW-e Jaroszowice. Wydawało się, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, gdyż lider po 7 minutach prowadził 0:2. Niespodziewanie jednak do przerwy gospodarze wbili trzy gole i prowadzili 3:2. Lider znów ruszył do ataków i w 60 minucie prowadził 3:4. W 80 minucie gospodarze wyrównali i do końca meczu zostało 10 minut. JUW-e strzeliło jednak piątą bramkę w 87 minucie i szóstą w 90 - ostatecznie lider wygrał 4:6. Trzech minut zabrakło, aby stracili punkty. W ostatnim niedzielnym meczu wicelider ze Studzionki bardzo łatwo ograł piąty w tabeli Frydek aż 5:0, rehabilitując się tym samym za ostatnią porażkę z Woszczycami.

Zapraszam do obejrzenia wszystkich wyników, strzelców i składów klikając tutaj>>, lub do wejścia w zakładkę "Seniorzy" -> "Terminarz A-klasy" i wybrać dany mecz.